INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

09:13 | środa | 29.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Czy masoneria i LGBT przy współudziale Franciszka szykują katolikom nowego papieża?  

Czas czytania: 4 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

Decyzją papieża Franciszka, włoski Episkopat otrzymał nowego przewodniczącego – kard. Matteo Zuppiego – pupila masonerii i środowisk LGBT, które jawnie popiera. Jedni i drudzy widzą z nim świetnego przyszłego papieża.

Nie da się ukryć – papież Franciszek mocno odstaje od swoich poprzedników. Można odnieść wrażenie, że robi dosłownie wszystko, żeby zrazić do siebie i do Kościoła katolików.

- reklama -

Nominacja, która cieszy masonów

Najwyraźniej po nieprzemyślanej wypowiedzi o NATO „szczekającym pod drzwiami Rosji”, papież Franciszek postanowił podlizać się zachodnim politykom. Najwyraźniej doszedł do wniosku, że najlepiej wyjdzie mu to, gdy po raz kolejny podliże się środowiskom LGBT. Uczynił to kosztem włoskich katolików. Nowym przewodniczącym Episkopatu Włoch mianował kard. Matteo Zuppiego, dotychczasowego arcybiskupa Bolonii.

Polakom nazwisko kardynała mówi niewiele albo nic. Tymczasem we Włoszech kard. Matteo Zuppi słynie jako jeden z najbardziej liberalnych hierarchów, wielki przyjaciel masonerii i środowisk LGBTQitd. Jest wręcz nazywany poplecznikiem tego ostatniego środowiska. „Postępowe” poglądy zapewniły kardynałowi sympatię Gioele Magaldiego.

- reklama -

To nie byle kto – sam Wielki Mistrz Wielkiego Wschodu Demokratycznego Włoch, a wcześniej – Wielki Mistrz loży masońskiej o nazwie Rzymskie Wzgórze Syjonu (Monte Sion di Roma). Co prawda od czasu ujawnienia wpływów we Włoszech osławionej Loży P2, pozycja masonerii nad Tybrem oficjalnie nieco osłabła, ale wciąż jest ogromna. Masoneria we Włoszech, w przeciwieństwie do masonerii polskiej, niespecjalnie się ukrywa i wprost mówi o swoich oczekiwaniach wobec Kościoła. Wspomniany Giole Magaldi jest nie tylko masonem, ale i właścicielem domu wydawniczego Chiare Lettere, a zatem – człowiekiem mediów. Jeszcze dwa lata temu, określił, wówczas arcybiskupa Zuppiego „promotorem słonecznego i postępowego zaangażowania masonerii”. Już wtedy dodawał, że arcybiskup Bolonii „byłby bardzo dobrym papieżem”.

Przyszły papież?

Można by się tym nie martwić, gdyby nie fakt, że nowego przewodniczącego Episkopatu Włoch na nowego papieża już typują niektórzy watykaniści. Właśnie w takim tonie wypowiadał się o nim uznany watykanista Sandro Magister. Wskazał, że kard. Zuppi jest , nieformalnym „nominatem” na papieża organizacji Sant’Egidio. To z kolei organizacja będąca „awangardą” reform Soboru Watykańskiego II. Jej założyciel, historyk Andrea Riccardi jest postacią we Włoszech bardzo wpływową i pozostaje w bardzo dobrych relacjach z papieżem Franciszkiem, u którego często gości na prywatnych audiencjach. Jednocześnie, jak podkreśla Sandro Magister, Riccardi nie poświęca dużej uwagi obecnemu pontyfikatowi, traktując go jako coś „przejściowego”. Ma bardziej dalekosiężne plany. Stoi na czele organizacji, która ma ambicje odegrania roli think-tanku, wskazującego drogę Kościołowi. Wydaje się więc, że Sant’Egidio nieprzypadkowo popiera kard. Zuppiego. Po prostu – już widzi w nim przyszłego papieża. Warto dodać, że wobec Sant’Egidio są wysuwane zarzuty o sekciarski charakter. Coś musi być na rzeczy, bowiem wobec organizacji, mieniącej się katolicką, w Watykanie toczy się postępowanie kanoniczne.

- reklama -

Pupil LGBT

Tymczasem jej pupil, typowany na przyszłego papieża, kard. Zuppi jawnie popiera środowiska LBTQitd. Poparcie dla ideologii LGBT wyraził,  pisząc wstęp do włoskiego wydania książki, oględnie kontrowersyjnego jezuity Jamesa Martina pt. „Budując mosty”. Cała ta książka to nic innego, jak jedno wielkie poparcie środowisk i ideologii LGBT. Kard. Zuppi zalecał księżom „nową postawę duszpasterską, której musimy szukać razem z naszymi braćmi i siostrami LGBT”. Sam autor książki określił Zuppiego „wielkim zwolennikiem katolików LGBT”.

Warto dodać, że Martin jest doradcą papieża Franciszka, a na początku roku wystąpił w filmie dokumentalnym żydowskiego reżysera Yuvala Dawida, geja, którego partner deklaruje się jako katolik. Film miał narodzić z żalu nad brakiem wizerunku… „gejowskiego Jezusa”. Ks. Martin, hołubiony zarówno przez obecnego papieża, jak i przez kard. Zuppiego, ogłosił, że gdyby dziś Jezus przyszedł na ziemię, najpierw przyszedłby do… osób LGBT. Martinowi bardzo spodobało się sprofanowanie wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej poprzez dodanie do niego gejowskich nimbów, a Polskę nazwał krajem „homofonicznym”.

Towarzystwo wzajemnej adoracji

Patrząc na to, jak zachowuje się kard. Zuppi, z kim dzieli poglądy i na jakie stanowisko jest typowany, jego ostatnia nominacja nie wygląda to optymistycznie. W przyszłości możemy jeszcze uważać, że papież Franciszek był konserwatystą. Na szczęście, jak to mówią – kto na konklawe wchodzi papieżem, ten wychodzi z niego kardynałem.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

„Dupiarz” wywiedziony w pole

Wygląda na to, że Rafał „dupiarz” Trzaskowski w ogóle nie powinien się odzywać. Co się odezwie, to trafia kulą...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x