INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

09:37 | wtorek | 09.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Rosyjski niedźwiedź gwiżdże na sankcje 

Czas czytania: 3 min.

Kartka z kalendarza polskiego

9 sierpnia

Zaczęło się od drewnianego kościółka i kamiennej strażnicy

9 sierpnia 1382 r. Zaczęło się zwyczajnie – od sprowadzenia do Polski szesnastu zakonników. Nie wiadomo dokładnie, kto tego dokonał, chociaż większość historyków wskazuje na...

Koniecznie przeczytaj

Wygląda na to, że Rosja już przygotowała odpowiedź na sankcje i poradzi sobie doskonale bez Niemiec i Unii jako nabywców ropy oraz bez problemu będzie nią handlować, podczas gdy Europa Zachodnia będzie tonęła w nędzy. Wielkie dzięki panie Timmermans.

Wygląda na to, że kiedy Europejczycy sterroryzowani przez „Fit for 55” i inne kretyńskie pomysły, będą siedzieć w domach o głodzie i chłodzie, a Rosja gwiżdżąc na „ochronę planety” w najlepsze będzie korzystać z paliw kopalnych. I zapewne handlować nimi z resztą świata, również wolną od idiotów i szkodników pokroju Timmermansa.

- reklama -

Jak podał portal Business Insider, Rosja rozpoczęła budowę największego w historii projektu energetycznego w Arktyce. Państwowy koncern Rosnieft, zarządzany przez bliskiego przyjaciela Putina, Igora Sieczina, zainicjował budowę terminalu naftowego Sever Bay w ramach wielkiej inwestycji „Vostok Oil”. Powstający w Arktyce obiekt ma być największym tego typu punktem dostaw i odbioru ropy w Rosji. W ciągu kilku lat od otwarcia będzie przez niego przechodzić ponad 100 mln ton tego paliwa rocznie. Wpływem na środowisko naturalne, ocieplenie klimatu i kondycję białych niedźwiedzi tej inwestycji Rosja oczywiście się nie przejmuje.

Rosja uzależni świat

Rosja nie ukrywa, że projekt jest odpowiedzią na sankcje. Igor Sieczin, mówi wprost – wyższe ceny energii spowodowane środkami represyjnymi zastosowanymi wobec Federacji Rosyjskiej, wkrótce będą oznaczać „ekonomiczne samobójstwo” dla Unii Europejskiej. Rosja dalej będzie handlować ropą i gazem, tyle że bez pośrednictwa Niemiec i jest pewna, że znajdzie kupców.

- reklama -

Rosnieft poinformował o rozpoczęciu realizacji swojego projektu, obejmującego ponad 50 obszarów na półwyspie Tajmyr. Na polu w Kraju Krasnojarskim wykonano już pięć pierwszych odwiertów. Na wybrzeżu Morza Karskiego rozpoczęła się budowa terminalu naftowego Sever Bay. Tym samym, jak informuje spółka, prace postępują znacznie szybciej, niż pierwotnie przewidywano. „Projekt przechodzi teraz z etapu planowania na poziom operacyjny”, powiedział dyrektor generalny projektu „Vostok Oil” Władimir Czernow, cytowany przez serwis thebarentsobserver.com. i przez Bussines Insider. Terminal będzie największym tego typu obiektem w Rosji. Do 2027 r. będzie obsługiwał 50 mln ton  ropy rocznie, jego możliwości docelowo mają wzrosnąć dwukrotnie, co oznacza, że będzie pompował ponad 2 mln baryłek dziennie. Planowo “Arka” powinna być gotowa w 2024 r.

Mapa przedstawiająca, obszary złóż ropy naftowej i gazu na Morzu Karskim, które są eksploatowane przez Rosnieft i Exxon Mobil

Portal Bussines Insider podaje, że, Rosnieft chce zarządzać ropą z Vostoku bez konieczności korzystania z zachodnich technologii. Według Władimira Czernowa, aż 98 proc. wszystkich materiałów i urządzeń potrzebnych do budowy projektu będzie produkowane w Rosji. Spółka podobno pozyskała już pięć turbin o mocy 75 MW, które dostarcza jej Russian Gas Turbines, Inter RAO oraz amerykańskie General Electric. Jak widać, w USA biznes nadal przegrywa z sankcjami.

Dla kogo pracuje Timmermans

- reklama -

Rosja już zapowiada, że ropa z tego terminala, będzie „dla grzecznych”, czyli jej dostawy będą uzależnione od postawy potencjalnego klienta wobec wojny na Ukrainie. Wygląda więc na to, że Europa będzie się dusić w pętli, którą sama sobie na szyję zakłada, a kraje takie jak Chiny czy Indie – rozbudowywać swój przemysł. A planecie Ziemia ograniczenia wprowadzane przez Fit for 55 nic nie pomogą. Pytanie więc brzmi, w czym interesie naprawdę działa Timmermans? I czy naprawdę jest takim idiotą, na jakiego wygląda?

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Czy Waldemar Kraska straci robotę?

Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska chyba nie skonsultował swojego wystąpienia z szefem. Ani z „ekspertami medycznymi”. Nie zdziwmy się, jeśli...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx