INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:32 | czwartek | 29.09.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Coraz gorzej. Oddychasz – zapłacisz

Czas czytania: 3 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 września

Najlepsza polska opera

28 września 1865 r. Ognisty mazur i aria o starym zegarze. Ale nie tylko to stanowi o sukcesie najlepszej polskiej opery. Była nośnikiem patriotyzmu. I...

Koniecznie przeczytaj

Skoro oddychasz, emitujesz dwutlenek węgla. Zgodnie z planami Światowego Forum Ekonomicznego będziesz za to płacić. Im więcej CO2 emitujesz, tym więcej zapłacisz.

W cieniu chorych pomysłów Komisji Europejskiej działa jeszcze od niej groźniejsze Światowe Forum Ekonomiczne. Twór bez żadnego umocowania na arenie międzynarodowej, „zwyczajne” stowarzyszenie, dyktuje politykę Unii Europejskiej (i nie tylko(. Wszystko w imię pomysłu Klausa Schwaba, zdaniem wielu osób, porównywalnego w swym obłąkanym bredzeniu i niebezpieczeństwie następstw niemal do „Mein Kampf” Adolfa Hitlera. Najnowszy pomysł? Skoro oddychasz, emitujesz CO2. Zgodnie z planami Światowego Forum Ekonomicznego będziesz za to płacić. Im więcej CO2 emitujesz, tym więcej zapłacisz. I to nie jest fake news. WEF rzeczywiście ma takie plany.

- reklama -

Ich wyraziciel, Klaas Knot, szef Niderlandzkiego Banku Centralnego podczas Forum Ekonomicznego w Davos zapowiedział wprowadzenie „portfeli węglowych” dla obywateli. To nic innego jak limity emisji dwutlenku węgla ustalone odgórnie dla każdego człowieka. Specjalnie opracowany system będzie śledzić ślad węglowy pozostawiany przez każdego mieszkańca Unii. Oczywiście tego oficjalnego i legalnego. Osoby przebywające na terytorium Unii nielegalnie i niezarejestrowane przez żadne służby, nie muszą się martwić.

Od pomysłu Knota już tylko krok do handlu prywatnymi emisjami CO2.

Jak łatwo się domyślić, emisje CO2 będą szczególnie dotykać mieszkańców północy Europy. Mają oni zrezygnować z węgla i gazu, chociaż oczywiste jest, że tzw. odnawialne źródła energii nie dadzą im energii wystarczającej do ogrzewania domów. Już teraz narasta bunt przeciwko tym ograniczeniom, więc planowany jest sposób, żeby zmusić do opłat tych, którzy wbrew zakazom nie zrezygnują z ogrzewania gazowego lub węglowego, będą jeść mięso, prowadzić produkcję rolną (lub jakąkolwiek inną), jeździć samochodami, podróżować itp.

- reklama -

W dłuższej perspektywie oznacza to także upragnioną przez fanów Fit for 55 i Światowe Forum Ekonomiczne depopulację. Niemowlęta też emitują CO2 i w dodatku „korzystają” z produktów “odpowiedzialnych” za ślad węglowy, takich jak pieluchy czy specjalna żywność. Jeśli rodzice zostaną obciążeni podatkiem od emisji CO2 przez dzieci, to trzy razy zastanowią się, czy je mieć. Teraz pozostaje tylko poczekać na szczegóły i aplauz „ekologów”.

To kolejny pomysł Światowego Forum Ekonomicznego, ograniczający wolność jednostek, po pomyśle wprowadzenia ograniczenia w posiadaniu samochodów czy innych dóbr oraz wprowadzonego już przez państwa unijne zakazu produkcji samochodów spalinowych (z wyjątkiem tych luksusowych) czy wezwań do ograniczeń w podróżowaniu, korzystaniu z klimatyzacji czy konsumpcji mięsa. Oczywiście żadne z tych ograniczeń nie będzie dotyczyło uczestników Światowego Forum Ekonomicznego. Co istotne, kolejne pomysły Światowego Forum Ekonomicznego przechodzą niezauważone. Chyba nieprzypadkowo.

Unia jak Korea Północna?

- reklama -

W wielu reportażach na temat Korei Północnej, podkreślane były (i są) problemy „energetyczne” tego kraju. Z powodu niedoborów energii, w Korei notorycznie wyłączane jest światło, a nocami oświetlone są tylko pomniki przywódców. Transport prywatny praktycznie nie istnieje, a samochody posiada tylko partyjna elita. Reszta Koreańczyków jeździ transportem publicznym lub rowerami. Oczywiście tylko w granicach swego miejsca zamieszkania, bo podróże po kraju, nie mówiąc o zagranicy, są zakazane. W domach, przedszkolach, szkołach czy zakładach pracy, praktycznie nie ma ogrzewania (nie dotyczy to oczywiście partyjnej elity), więc mieszańcy, od przedszkolaków po emerytów, całe dnie spędzają w kurtkach nawet pomieszczeniach.

Wygląda na to, że podobna przyszłość jest zaplanowana dla Unii – w miastach już nocami wyłączane jest oświetlenie ulic, Unia ma zmniejszyć zużycie gazu o 15 proc., co oznacza zamykanie „niestrategicznych” zakładów pracy, obniżenie temperatur w domach i instytucjach publicznych itp. Osobną sprawą jest zakaz produkcji a docelowo – zakaz posiadania samochodów przez osoby prywatne. Oraz wezwania do ograniczenia podróżowania połączone z gigantycznymi podwyżkami cen połączeń lotniczych.

Naprawdę, chcemy takiej wersji demokracji?  

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
grom52
09.08.2022 10:58

A na drzewach zamiast liści …

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Ruski agent czy pożyteczny idiota? 

Radek Sikorski od lat pała miłością do dwóch tradycyjnych wrogów Polski: Rosji i Niemiec. Po jego ostatnim twitterowym komentarzu...

Przeczytaj jeszcze to!

2
0
Podziel się z nami swoją opiniąx