INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:30 | czwartek | 29.09.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Eko-jędze wpędzą Cię w nędzę

Czas czytania: 3 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 września

Najlepsza polska opera

28 września 1865 r. Ognisty mazur i aria o starym zegarze. Ale nie tylko to stanowi o sukcesie najlepszej polskiej opery. Była nośnikiem patriotyzmu. I...

Koniecznie przeczytaj

Zielony Ład, czyli unijny plan zrobienia z mieszkańców Starego Kontynentu nędzarzy przyspiesza.

Unijny pakiet „Fit for 55” to prosty sposób na wpędzenie Unii Europejskiej w nędzę. Jego głównym założeniem jest doprowadzenie do 2050 roku UE do tzw. neutralności klimatycznej. W ramach tego pakietu do 2030 roku emisja dwutlenku węgla ma być zredukowana o 55 proc. w stosunku do poziomu z 1990 roku. Poważne ograniczenia mają dotknąć produkcję rolną, aż po zakaz hodowli zwierząt na mięso i mleko, zredukowanie upraw, pakiet oznacaa korzystanie wyłącznie z tzw. odnawialnych źródeł energii czy przestawienie motoryzacji na produkcję aut elektrycznych, co sprawi, że nieliczne osoby będzie stać na posiadanie samochodu. Dla mieszkańców Unii oznacza to po prostu zubożenie, w skali klimatu nie znaczy nic, bowiem do chorych unijnych projektów nie zamierza się stosować ani Rosja, ani Chiny, ani Indie, ani Ameryki.

Tymczasem kryzys spowodowany zakręceniem kurka z ruskim gazem już pokazał, jak nędzna przyszłość czeka Europę, tym bardziej, że gaz jako źródło energii także ma zostać zakazany. Eurokratów w żaden sposób to nie otrzeźwiło. Komisarz (a właściwie – komisarka) ds. energii Kadri Simson (oczywiście nie została na swoje stanowisko przez nikogo wybrana) zapowiada wręcz przyspieszenie wprowadzania Europejskiego Zielonego Ładu w zakresie energii. – Teraz zmierzamy ku uniezależnieniu się od paliw kopalnych z Rosji. Dlatego musimy jeszcze bardziej przyspieszyć zieloną transformację w kierunku odnawialnych źródeł energii. To jest nie tylko ambitny scenariusz dla klimatu, ale też dla bezpieczeństwa energetycznego Europy – stwierdziła w ostatnich dniach i zagroziła, że unijna dyrektywa o efektywności energetycznej, którą chce zaproponować Komisja, wprowadzi całkowicie nowe ramy odniesienia systemu promującego odnawialne źródła energii w gospodarce. Kadri Simon z wykształcenia jest historykiem, więc na energetyce zna się jak przysłowiowa świnia na pieprzu ale nie przeszkadza jej to urządzać życia setkom milionom ludzi. Jej osobiście nędza nie grozi, więc co ją obchodzi cała reszta… Nie po to zresztą urzęduje, żeby o tę resztę dbać. Ma zadanie i będzie je wykonywać. Nie wiadomo tylko, kto jej je zlecił, bo raczej ani Estończycy, ani Polacy.

- reklama -

– Dzięki nowej regulacji zostanie stworzony zintegrowany system, który jeszcze bardziej poszerzy ambitne plany, jeśli chodzi o ciepłownictwo, chłodnictwo, przemysł i transport, tak aby nasza przyszłość klimatyczna była zrównoważona. Kryzys klimatyczny sprawia, że nasze cele musimy realizować jeszcze szybciej, niż nam się wcześniej wydawało i musimy działać we wszystkich obszarach. – zapowiedziała.

Jeśli Czytelniku łudzisz, że Polskę to ominie – zapomnij. Polski rząd zgodził się na Zielony Ład w kamieniach milowych do KPO i dopiero , gdy media zaczęły o tym pisać, zaczął przekonywać, że jednak będzie „negocjował”.

Jak to było? Nie będziesz mieć nic i będziesz szczęśliwy…

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

4 KOMENTARZE

4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
ndjdjrjskjsdj
07.09.2022 21:35

Powinniśmy wydalić Ukraińce. Nikt nie zaprzeczy, że trzymanie Ukraińców jest nieekologiczne. Zużywają wodę, gaz, prąd, paliwa, węgiel, produkty, których produkcja, transport zużywa surowce i energię, produkują śmieci, ścieki i CO2! Na domy budowane pod zwiększone mieszkalnictwo wycina się drzewa. Dlaczego mamy ponosić koszty ekologiczne obecności tych nieeeuropejczyków, skoro mają swój kraj! Te same osoby, które wywołały sztuczny kryzys, zadecydowały za Polaków, żeby te g. umieścić w naszym kraju. To jest antydemokracja i będziemy walczyć z antydemokratami! Będziemy ujawniać zakulisowe machinacje, manipulacje, szopki i kłamstwa, jeszcze nie ujawniliśmy kłamstw dot ocieplenia klimatu, glebę wysusza się potajemnie mikrofalami. Jednocześnie uszkadza to ludzkie zdrowie! To nie są ekolodzy, to są psychopaty, wywołujące pustynnienie i mordujący ludzi! I uczestniczą w tym Ukraińce, np. Ukrainiec Schetyna, a sprowadzenie tej dziczy jest jednym z plag na Polaków. Radzę odesłać Ukraińce co do jednego, a rozwiązanie tego problemu, co zrobić, jeśli jakieś uzyskały już obywatelstwo musi się znaleźć. I antydemokraci bynajmniej nie zostaną na stanowiskach. Będziemy ich demaskować, a najśmieszniejsze, że antydemokraci handlują narkotykami, tak się dziwnie składa (to mnie nie dziwi, jak już występuje psychopatia, to objawia się na wiele sposobów). Wskazujmy antydemokratów po nazwiskach, Ukrainiec Schetyna wam je wskaże, jak zapytacie, co więcej, on już nie chce należeć do grona psychopatów-antydemokratów, a nawet chce już wyprowadzać swoją chlewnię z powrotem na Ukrainę, ale inne psychopaty mu nie pozwalają. Szykuje się niezła rozgrywka.

ndjdjrjskjsdj
07.09.2022 23:00

comment image.html Zdjęcie z 2019 spotkanie w sprawie Syrii, zapowiadano ogólne działania, autor Ronald Zvulun wyszukać po haśle: “Zvulun Patruszew” Mają nawet wspólne logo, do tej antyunijnej unii należy też jak widać Ukraina.

Krystyna Górzyńska
07.09.2022 16:30

Chyba ta unijna dyrektywa o efektywności energetycznej musi być przyjęta na podstawie art. 294 Traktatu o funkcjonowaniu UE. Jeśli tak, to jej przyjęcie nie jest takie proste. Podaję pierwszych 10 punktów tego artykułu:
1. W przypadku odniesienia w Traktatach do zwykłej procedury ustawodawczej w celu przyjęcia aktu stosuje się następującą procedurę.

2. Komisja przedstawia wniosek Parlamentowi Europejskiemu i Radzie.

3. Parlament Europejski przyjmuje stanowisko w pierwszym czytaniu i przekazuje je Radzie.

4. Jeżeli Rada zatwierdzi stanowisko Parlamentu Europejskiego, dany akt zostaje przyjęty w brzmieniu odpowiadającym stanowisku Parlamentu Europejskiego.

5. Jeżeli Rada nie zatwierdzi stanowiska Parlamentu Europejskiego, przyjmuje swoje stanowisko w pierwszym czytaniu i przekazuje je Parlamentowi Europejskiemu.

6. Rada w pełni informuje Parlament Europejski o powodach, które skłoniły ją do przyjęcia stanowiska w pierwszym czytaniu. Komisja w pełni informuje Parlament Europejski o swoim stanowisku.

7. Jeżeli w ciągu trzech miesięcy od takiego powiadomienia Parlament Europejski:

(a)

zatwierdzi stanowisko Rady w pierwszym czytaniu lub nie podjął decyzji, dany akt uważa się za przyjęty w brzmieniu odpowiadającym stanowisku Rady;

(b)

odrzuca większością głosów swoich członków stanowisko Rady w pierwszym czytaniu, proponowany akt uważa się za nieprzyjęty;

(c)

proponuje większością głosów swoich członków poprawki do stanowiska Rady w pierwszym czytaniu, zmieniony w ten sposób tekst jest przekazywany Radzie i Komisji, która wydaje opinię w sprawie tych poprawek.

8. Jeżeli w terminie trzech miesięcy od otrzymania poprawek Parlamentu Europejskiego Rada, stanowiąc większością kwalifikowaną:

(a)

zatwierdzi wszystkie te zmiany, dany akt uważa się za przyjęty;

(b)

nie zatwierdzi wszystkich poprawek, przewodniczący Rady w porozumieniu z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego zwołuje w terminie sześciu tygodni posiedzenie komitetu pojednawczego.

9. Rada stanowi jednomyślnie w sprawie poprawek, co do których Komisja wydała negatywną opinię.

10. Komitet pojednawczy, który składa się z członków Rady lub ich przedstawicieli oraz równej liczby członków reprezentujących Parlament Europejski, ma za zadanie osiągnąć porozumienie w sprawie wspólnego tekstu, większością kwalifikowaną członków Radę lub ich przedstawicieli oraz większością głosów członków reprezentujących Parlament Europejski w ciągu sześciu tygodni od jego zwołania, na podstawie stanowisk Parlamentu Europejskiego i Rady w drugim czytaniu.

———————
Ważne, kto będzie Polskę reprezentował w tej sprawie w Radzie UE. Chyba nie jakiś Buda.

Ewa-Maria
07.09.2022 21:02

…..ale chociaż miska ryżu będzie

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Ruski agent czy pożyteczny idiota? 

Radek Sikorski od lat pała miłością do dwóch tradycyjnych wrogów Polski: Rosji i Niemiec. Po jego ostatnim twitterowym komentarzu...

Przeczytaj jeszcze to!

4
0
Podziel się z nami swoją opiniąx