INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:27 | czwartek | 29.09.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Izrael nie poprze Polski. Już zaczął produkcję kolejnych kłamstw

Czas czytania: 4 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 września

Najlepsza polska opera

28 września 1865 r. Ognisty mazur i aria o starym zegarze. Ale nie tylko to stanowi o sukcesie najlepszej polskiej opery. Była nośnikiem patriotyzmu. I...

Koniecznie przeczytaj

Kłamstwa są częścią polityki Izraela wobec Polski. Jeśli tamtejszy polityk chce zrobić karierę, opiera ją o kłamstwa i antypolonizm. Media w Izraelu pokazały to po raz kolejny po publikacji raportu o stratach wojennych Polski.

Jeśli Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki liczyli, że Izrael poprze polskie żądania reparacji wojennych od Niemiec, mając pewnie cichą nadzieję, że gdy tak się stanie, Niemcy postawione w trudnej sytuacji wobec wpływów potężnego żydowskiego lobby, ugną się i przynajmniej zaczną rozmowy o reparacjach, to mogą o tym zapomnieć. Izrael za pośrednictwem swoich mediów już dał im odpowiedź.

- reklama -

Kłamstwa „The Jerulasem Post”

Wpływowy dziennik „The Jerusalem Post” stwierdził, że polskie roszczenia wobec Niemców i propozycja przyłączenia się do nich Izraela, to nic innego, jak próba… dalszego unikania restytucji mienia żydowskiego w Polsce. W dodatku dziennik bezczelnie kłamie, pisząc: „polski premier Mateusz Morawiecki odpowiedział na słuszne naleganie premiera i ministra spraw zagranicznych Yaira Lapida, że ​​nowe polskie ustawodawstwo nie zagrozi szansom restytucji, mówiąc, że nie zapłaci polskim Żydom i ich potomkom „ ani złotówki, ani euro, ani dolara”. To nieprawda, bowiem Żydzi, którzy mieli przed wojna w Polsce nieruchomości., tak samo jak ich potomkowie, mogą je odzyskać na identycznych zasadach, na jakich swoje nieruchomości odzyskują Polacy. Środowiskom żydowskim to nie wystarcza i domagają się zwrotu nieruchomości oraz wypłaty odszkodowań za tzw. mienie bezspadkowe, które w myśl prawa obowiązującego w każdym cywilizowanym kraju, przeszło na własność państwa polskiego. Po co jednak pisać prawdę, skoro można kłamać i wzbudzać nienawiść do Polski i Polaków. Yair Lapid zresztą się w tym specjalizuje.

Kłamstwa „Times of Isarel”

- reklama -

Podobne stanowisko zajął „Times of Izrael”, który zakomunikował swoim czytelnikom, że raport wydany przez polski rząd, w celu uzasadnienia żądań odszkodowań od Niemiec za II wojnę światową przytaczał… śmierć Żydów zabitych przez obywateli polskich, a nie nazistów i że to działanie wpisuje się w wybielanie… polskich zbrodni podczas Holokaustu. Oczywiście, z dodatkiem, że takie wybielanie nic nie da. „Times of Izrael” nie zapomniał powołać się na opinię kłamcy Jana Grabowskiego, który wymyślił sobie liczbę Żydów zamordowanych przez Polaków i bez żadnych dowodów czy jakichkolwiek źródeł rozpropagował ją w środowiskach żydowskich, które podały ją dalej.

„Jan Grabowski, urodzony w Polsce profesor Uniwersytetu w Ottawie i czołowy badacz Holokaustu, nazwał umieszczenie tych okrucieństw na liście „dość przerażającym”, pisze publicysta „Times od Izrael”, Judah Ari Gross, nazywając Grabowskiego – kłamcę zmyślającego historię – „czołowym polskim badaczem”, chociaż czołowym badaczem on z pewnością nie jest.

Grabowski nie omieszkał udzielić wywiadu tej gazecie. „Naprawdę nie mam pojęcia, czy był to akt celowego zaciemniania, czy po prostu bezmyślne włączanie niewiarygodnych źródeł z lat 50. i 60. XX wieku” – powiedział The Times of Israel, komentując raport o stratach wojennych Polski.

- reklama -

W innym miejscu Grabowski zarzucił autorom raportu celowe ignorowanie polskich zbrodni na Żydach i odrzucił raport jako propagandowy.

„Jest to dokument czysto polityczny bez wartości historycznej”, cytuje gazeta opinię patologicznego kłamcy Grabowskiego, który sam tworzy publikacje bez żadnej wartości historycznej.

Czytelnicy artykułu Grossa mogli też poczytać dalsze kłamstwa, m.in. na temat rzekomych pogromów Żydów organizowanych przez Polaków oraz o „zbrodniach” granatowej policji, przedstawionej jako… formacja ochotnicza. I ani słowa o zbrodniach żydowskiej policji gettowej, która faktycznie była formacją ochotniczą i do której młodzi Żydzi pchali się na wyścigi. Co więcej – kłamca Grabowski jest pokazany jako… ofiara nowelizacji ustawy o IPN, ponieważ po jej wprowadzeniu był pozywany przez obywateli polskich „na mocy nowelizacji ustawy o IPN”. Grabowski był pozwany za swoje kłamstwo, ale prawdy papier izraelskiej gazety nie zniósł.

Kolejny raz

Warto przypomnieć, że antypolskie kłamstwa to standard izraelskich mediów. Dla przykładu w sierpniu 2019 r. „Times of Izrael” poinformował swoich czytelników, że prezydent Andrzej Duda… “uhonorował grupę”, która w czasie II wojny światowej „kolaborowała z nazistami”. I nie chodziło tu o uhonorowanie żydowskiej policji gettowej, która właśnie kolaboracją i mordowaniem Żydów się zajmowała, tylko o Brygadę Świętokrzyską Narodowych Sił Zbrojnych. Taka „nagroda” z Izraela dla żołnierzy Brygady, którzy uzyskawszy niemieckie gwarancje przejścia i tym samym uniknięcia aresztowania przez NKWD, wyzwolili niemiecki obóz koncentracyjny w Holiszowie, w ostatniej chwili ratując żydowskie więźniarki tego obozu przed spaleniem żywcem przez Niemców. Uhonorowanie żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej naczelny rabin Polski Michael Schudrich nazwał „osobistą zniewagą”. Czyżby „osobistą zniewagą” było dla niego ratowanie przez nią Żydówek?

I tak dalej. Kłamstwa i nienawiść są częścią polityki Izraela wobec Polski. Jeśli tamtejszy polityk chce zrobić karierę, opiera ją o antypolonizm. Gdyby więc ktoś jeszcze miał wątpliwości co do zachowania środowisk żydowskich, Judah Ari Gross chyba je rozwiał.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

3 KOMENTARZE

3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
AMBROGIO
20.09.2022 09:01

” Prezydent ” A. Duda płaszczy się
przed żydami i chce odnawiać
stosunki / jakie ?/ z Izraelem .

grom52
21.09.2022 08:45

No przecież mogło by braknąć kasiorki dla pijawek przemysłu holocóśtam.

Polak
23.09.2022 08:20

Polskie rządowe trio w osobach panów Kaczyńskiego, Dudy i Morawieckiego jest tak naiwne w swej polityce zagranicznej, że wstyd patrzeć i słuchać ich wypowiedzi jak również widzieć tego opłakane skutki. Nie będę wymieniał szczegółów, ponieważ zajęłoby to dużo miejsca i czasu, a zresztą rozsądni Polacy wiedzą o co chodzi. Naród polski ma to nieszczęście, że w dzisiejszych czasach wśród obecnych polityków nie ma autorytetu, który wzbudziłby szacunek i poparcie wszystkich Polaków prowadząc politykę niezależną od jakichkolwiek państw i mając na uwadze tylko i wyłącznie dobro Polski.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Ruski agent czy pożyteczny idiota? 

Radek Sikorski od lat pała miłością do dwóch tradycyjnych wrogów Polski: Rosji i Niemiec. Po jego ostatnim twitterowym komentarzu...

Przeczytaj jeszcze to!

3
0
Podziel się z nami swoją opiniąx