INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:29 | czwartek | 29.09.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Komu opłaci się remont „Szpiegowa”?

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 września

Najlepsza polska opera

28 września 1865 r. Ognisty mazur i aria o starym zegarze. Ale nie tylko to stanowi o sukcesie najlepszej polskiej opery. Była nośnikiem patriotyzmu. I...

Koniecznie przeczytaj

Mieli tam mieszkać uchodźcy. Nic z tego. Miastu się nie opłaci. Ciekawe, komu się opłaci, czyli zagadka „Szpiegowa”.

A tyle było zachwytów nad Rafałem „Dupiarzem” Trzaskowskim, że wreszcie zrobi porządek ze „Szpiegowem” i odda je na potrzeby uchodźców z Ukrainy (czemu nie Polaków wyrzuconych z domów na skutek złodziejskiej prywatyzacji czasu jego poprzedniczki w Ratuszu?). I co? I ulubiona część ciała Trzaskowskiego i Biedronia.

- reklama -

Przypomnijmy. „Szpiegowo” to położony przy ulicy Sobieskiego 100, wielki blok, w którym u schyłku PRL mieszkali pracownicy rosyjskiej ambasady. Liczy ponad 100 mieszkań. Jak na czasy powstania, był to kompleks wręcz luksusowy. W budynkach od strony ulicy był klub rozrywkowy oraz na poziomie podpiwniczenia – hala do koszykówki. Po upadku ZSRS budynek opustoszał. Przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych i stołecznego ratusza wiele razy podejmowali szereg prób uregulowania stanu prawnego nieruchomości. Zawsze bez skutku.

W marcu stołeczny Ratusz ogłosił, że przejmuje budynek i że przeznaczy go na potrzeby ukraińskich uchodźców. Budynek położony jest na działce Skarbu Państwa, ale administruje nim miasto. No i właśnie okazuje się, że miastu… nie opłaca się nic z budynkiem robić, a już najmniej go remontować. Rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk poinformowała, żeMożliwe, że jego remont okaże się niewykonalny lub całkowicie ekonomicznie nieuzasadniony. Żadne decyzje jeszcze nie zapadły i nie należy ich oczekiwać w najbliższym czasie”.

Innymi słowy budynek-widmo będzie dalej straszył dwa kroki od centrum stolicy. Chyba, że Rafał „Dupiarz” Trzaskowski uzna, że lepiej powierzyć „administrowanie” budynkiem jakiemuś szwedzkiemu funduszowi inwestycyjnemu. Wtedy okaże się, że remont nie tylko jest wykonalny ale i ekonomicznie uzasadniony. Pewne rzeczy w Ratuszu zależą nie od ekonomii, tylko od ugrupowania sprawującego władzę i nigdy się nie zmienią.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Arek
11.08.2022 12:47

Lubię Was 😀

Francesco Camonte
16.08.2022 09:01

Warszawski ratusz na rację rezygnując z zainstalowania tam uchodźców z Ukrainy. Pożytek z tego żaden, a jeszcze musiałby dokładać co miesiąc do tego interesu sporo dudków. Jedynym korzystnym rozwiązaniem dla ratusza jest wyburzenie tego budynku i sprzedaż w drodze licytacji tej działki za odpowiednią zapłatę.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Profesor Bralczyk na cenzurowanym  

Prof. Jerzy Bralczyk to wybitny znawca języka polskiego. Właśnie został ocenzurowany, a jego wykład usunięty z internetu. Okazało się,...

Przeczytaj jeszcze to!

2
0
Podziel się z nami swoją opiniąx