INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:41 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Kto ma kota, „dostaje kota”

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Roczniki, czyli kroniki słynnego Królestwa Polskiego

19 maja 1480 r. To najbardziej znany polski kronikarz. Mało kto jednak wie, że był także znakomitym geografem, dyplomatą i nauczycielem. 18 maja 1480 r....

Koniecznie przeczytaj

 
Kanadyjscy naukowcy są pewni – posiadacze kota są narażeni na zaburzenia psychiczne. Jest tylko jeden sposób, by ich uniknąć.
Tym razem nie legendarni amerykańscy, a kanadyjscy naukowcy potwierdzili to, co posiadacze psów mówią od zawsze – posiadanie kota może wywoływać zaburzenia psychiczne. Naukowcy wskazali nawet, jaka grupa jest na to najbardziej narażona.
Grupą tą są mężczyźni.
Badanie
W Montrealu przeprowadzono badanie na 2206 mężczyznach, którzy w dzieciństwie posiadali koty. Przy okazjo pytań o pupili, przepytano ich także na okoliczność czynników zwiększających ryzyko wystąpienia psychozy, typu: urazy głowy, palenie tytoniu a nawet liczbę przeprowadzek.

Wnioski

Okazało się, że większą skłonność do zaburzeń psychicznych mają mężczyźni, którzy posiadali w dzieciństwie kota. Ale, uwaga! Zanim ktoś wyciągnie zbyt daleko idące wnioski i umiejscowi je na polskim podwórku, problem ten dotyczy tych mężczyzn, którzy mieli koty „wychodzące”, zatem takie, które mogły opuszczać domy na swobodne wycieczki. Ci, których koty przebywały stale w domach i co najwyżej obserwowały wydarzenia z okna, nie byli narażeni na zaburzenia.

- reklama -

Według naukowców wszystkiemu winien pasożyt toxoplasma gondii, którego wychodzące koty miały przywlec swoim właścicielom. Już wcześniej uważano, że może on wpływać na zdrowie psychiczne mężczyzn, teraz naukowcy przekonują, że mają dowód. Prawie.

Jedno ale..

Jest w tym tylko jedno „ale”. Kanada to kraj, który wyznaje zasadę dwustu paru płci. Nie bardzo więc wiadomo, czy badanie miało seksistowski charakter i zostało przeprowadzone w oparciu o płeć biologiczną, która jak wiadomo „nie istnieje”, czy w oparciu o płeć zadeklarowaną przez jego uczestników. Mogłoby to mieć bowiem dość istotny wpływ na jego wynik…

- reklama -

Na wszelki wypadek panowie dla własnego zdrowia powinni trzymać swoje koty w domu.

Źródło: Najwyższy Czas!

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Burmistrzowa
07.05.2022 19:21

raczej kociaki 😉 (i niech to będzie niezależnie od pci kociaka 😉

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Zamordyzm po włosku, czyli skutki odmowy zaszczepienia  

Włoskie władze otwierają kraj dla turystów i jednocześnie ściskają łapą za gardło własnych obywateli. Co prawda włoskie władze przyznały, że...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x