INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:42 | czwartek | 29.09.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Możesz zostać milionerem. Musisz zrobić tylko jedną rzecz…

Czas czytania: 3 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 września

Najlepsza polska opera

28 września 1865 r. Ognisty mazur i aria o starym zegarze. Ale nie tylko to stanowi o sukcesie najlepszej polskiej opery. Była nośnikiem patriotyzmu. I...

Koniecznie przeczytaj

Podobno zostanie milionerem jest stosunkowo proste i wykonalne. Tak przynajmniej mówią milionerzy. Teraz jest szansa dołączenia do tego grona.

Milion złotych wynosi nagroda za wskazanie sprawcy zatrucia Odry lub podanie istotnych informacji zmierzających do zatrzymania sprawców zatrucia rzeki. Nagrodę wyznaczył komendant główny Policji, a poinformował o niej także premier Mateusz Morawiecki.

- reklama -

Odkrycie wiceministra

Niesamowitego „odkrycia” dokonał przy okazji wiceszef MSWiA Maciej Wąsik, który oznajmił, że „najprawdopodobniej to człowiek jest przyczyną tego zjawiska – to jest albo nieodpowiedzialność, albo usuwanie jakiś ścieków w sposób nieuprawniony”. Jakie to szczęście, że mamy takiego wiceministra, bo bez niego Polacy pomyśleliby jeszcze, że wyłącznie nad Odrą i ani metra „w bok” wystąpiły opady ścieków. A tak, to wiemy, że jest wielce prawdopodobne (ale wciąż nie pewne), że to wina człowieka. Problem, że nie wiadomo, kogo. Zresztą już pojawiły się informacje, że będzie „bardzo trudno” wskazać sprawcę, o ile w ogóle będzie to możliwe. Nie brzmi to optymistycznie.

Odra, czyli ściek

- reklama -

Zgłoszenie o pierwszych śniętych rybach miało miejsce 27 lipca. Dwóch mężczyzn miało  przekazać kierownikowi stopnia wodnego w Oławie informację o ujawnieniu śniętych ryb. Ale najwyraźniej nikt się tym nie zainteresował. Na początku sierpnia Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu stwierdził, że w wodzie występuje substancja toksyczna, która jest szkodliwa dla organizmów wodnych. Wrocławski WIOŚ zawiadomił prokuraturę.

W kolejnych dniach zanieczyszczenie objęło lubuski odcinek Odry. 10 sierpnia Wody Polskie informowały, że z rzeki wyłowiono pięć ton śniętych ryb, następnego dnia była to już liczba dwukrotnie większa. Do 12 sierpnia skażenie wystąpiło również na zachodniopomorskim odcinku rzeki.

Sprawą zainteresowali się też Niemcy. W końcu Odra to rzeka graniczna. Początkowo Niemcy po przebadaniu próbek wody z Odry oznajmili, że doszło do zatrucia rzeki rtęcią. Potem się z tego wycofali, podając jedynie, że doszło do silnego zasolenia rzeki. Niemiecka dezinformacja przez kilka dni posłużyła już do ataków na rząd polski, ponieważ Państwowy Instytut Weterynaryjny wykluczył rtęć jako powód śnięcia ryb.

- reklama -

Casus Sherka

Nie wiadomo, kto zatruł rzekę i być może nigdy się tego nie dowiemy. A internauci już złośliwie przypominają czwartą część filmu „Sherk”, w której sympatyczny ogr po uzyskaniu informacji o nagrodzie za jego schwytanie „sam dostarcza się” wyznaczającemu, żeby nagrodę zgarnąć. Teraz internauci rozważają, co będzie, jeśli sprawca zatrucia Odry (albo ktoś z jego rodziny) zgłosi się na policję. Obietnica urzędnika państwowego, potwierdzona przez premiera rzecz święta. A potem pozostanie już tylko poczekać na wyrok sądu, który jeśli tylko sprawca będzie należał do odpowiedniej „kasty” orzeknie, że do zatrucia Odry truciciela popchnęła „frustracja” z powodu życia w „opresyjnym państwie PiS”.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Burmistrzowa
14.08.2022 08:47

no q-wa, pierwszy milion trzeba ukraść 😉

Ewa-Maria
14.08.2022 22:07

Nie zdziwiło by mnie gdyby okazali się trucicielami Niemcy. Mają przecież różnokolorowych mieszkańców ,którzy zdolni są do wszystkiego.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Ruski agent czy pożyteczny idiota? 

Radek Sikorski od lat pała miłością do dwóch tradycyjnych wrogów Polski: Rosji i Niemiec. Po jego ostatnim twitterowym komentarzu...

Przeczytaj jeszcze to!

2
0
Podziel się z nami swoją opiniąx