INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

14:07 | piątek | 22.11.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Skandal w Niemczech. Nie chciał podać ręki kobiecie – stracił obywatelstwo

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 listopada

Jan Kazimierz w słuckim pasie

20 listopada 1648 Chwalcie usta Pannę Marię!Już więcej nie wierzęAni w działa, ni w husarię,W zbroje, ni w pancerze.Za nic wszystkie mi potęgi,Wojsk ogromnych chmura,Za...

Koniecznie przeczytaj

39-letni muzułmanin libańskiego pochodzenia mieszka w Niemczech od 2002 r. Skończył w tym kraju medyczne studia, założył rodzinę i pracuje w jednym ze szpitali. w 2012 r., rozpoczął starania o uzyskanie niemieckiego obywatelstwo poprzez naturalizację.

W tym celu, musiał m.in. podpisać deklarację lojalności wobec niemieckiej konstytucji i przeciwdziałania ekstremizmowi a także zdać stosowny egzamin państwowy. W 2015 r. mężczyzna miał sfinalizować całą sprawę i stać się obywatelem Niemiec. Niestety.

- reklama -

W czasie ceremonii przekazywania zaświadczenia o nadaniu obywatelstwa, muzułmanin odmówił podania ręki urzędniczce. Kobieta potraktowała incydent bardzo poważnie i wstrzymała wniosek lekarza. Sprawa stała się przedmiotem procesu sądowego. Libańczyk tłumaczył, że jego zachowanie wynikało z pobudek religijnych. Twierdził, że przyrzekł swojej żonie, że nie będzie podawał ręki kobietom.

W 2018 r., w związku z rozwojem sytuacji, zadeklarował, że nie będzie podawał ręki również mężczyznom. Jego tłumaczenia nie przekonały sądu. Po pięciu latach, Federalny Sąd Administracyjny Badenii-Wirtembergii, zgodził się z decyzją urzędników, co oznacza, że libański lekarz stracił prawo do otrzymania niemieckiego obywatelstwa.

Uzasadniając swoje stanowisko, sąd wskazał na “fundamentalistyczne” poglądy Libańczyka, które są sprzeczne z procesem integracji z niemieckim społeczeństwem oraz niezgodność jego zachowania z niemiecką konstytucją.

- reklama -

W tym kontekście posłużył się sąd zapisem o równości kobiet i mężczyzn. Podkreślił też, że uścisk dłoni jest głęboko zakorzenionym w kulturze zachodniej symbolem porozumienia. Lekarzowi przysługuje odwołanie się od wyroku, do sądu federalnego.

Źródło: PolsatNews.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Mega MAGA! Czyli słynne „fight, fight, fight!”

Agenda Kamali Harris była głównie ideologiczna, przesycona rozmaitymi „wokistowskimi” miazmatami, natomiast agenda Trumpa była praktyczna, odwołująca się do codziennych...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx