INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

00:40 | piątek | 22.11.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Epidemiczna apokalipsa w Ameryce Południowej

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 listopada

Jan Kazimierz w słuckim pasie

20 listopada 1648 Chwalcie usta Pannę Marię!Już więcej nie wierzęAni w działa, ni w husarię,W zbroje, ni w pancerze.Za nic wszystkie mi potęgi,Wojsk ogromnych chmura,Za...

Koniecznie przeczytaj

Martwi ludzie na ulicach. Specjalne zespoły grabarzy zbierające ludzkie zwłoki z domów. Tak wygląda rzeczywistość południowoamerykańskich metropolii w czasie pandemii koronawirusa.

– Przepełnione kostnice i rodziny wynoszące zmarłych na ulice. W wysokiej temperaturze zwłoki zbyt szybko się rozkładają, wydzielając trupi odór. Taka jest rzeczywistość niektórych regionów Ameryki Południowej, do której również dotarła zaraza – relacja wstrząśniętego korespondenta niemieckiego tytułu „Fokusa” szokuje, ale przedstawia apokaliptyczny obraz epidemii, z którą nie radzą sobie władze. Jak pokazuje nagranie z ekwadorskiego miasta Guayaquil, na ulicach leżą ludzkie zwłoki. Rodziny pakują zmarłych do kartonowych pudeł po meblach, rzadziej w trumny, których brakuje. Służby nie nadążają ani z pochówkami, ani ze zbieraniem martwych z ulic. Tymczasem kostnice są przepełnione.

Władze sformowały oddziały grabarzy, które przetransportowały na cmentarze 771 ciał z miejsc publicznych i 650 martwych ze szpitali – tak brzmi komunikat zamieszczony w Twitterze.

- reklama -

W Guayaquil odnotowano 4,5 tys. zachorowań z 7 tys. zarejestrowanych w całym Ekwadorze. Niestety zarażeniu uległo 1,6 tys. medyków, co dla kraju z fatalną służbą zdrowia oznacza katastrofę.

Kontynentalnym centrum pandemii jest Brazylia. Dane Worldometer, strony poświęconej ekspansji koronawirusa, nie napawają optymizmem. Do świąt wielkanocnych odnotowano 23 tys. zakażeń, 1230 osób zmarło. Jak oceniają miejscowe media, tragiczna sytuacja jest wynikiem chaotycznych decyzji skorumpowanych władz odpowiedzialnych za stan zdrowia milionów mieszkańców.

Prezydent Brazylii długo bagatelizował niebezpieczeństwo. Jair Bolsonaro nazywał epidemię maleńką grypą i oskarżał władze regionalne o histerię. Tymczasem Covid-19 przeniknął do slumsów Rio De Janeiro, gdzie zbiera śmiertelne żniwo.
Złe informacje docierają z Nikaragui, ale największa tragedia zaczyna się w Kolumbii. Ubogi kraj jest przepełniony setkami tysięcy uchodźców z Wenezueli, którzy schronili się przed głodem i represjami dyktatora Nicolasa Maduro. Wenezuelczycy przerażeni epidemią uciekają teraz w odwrotną stronę. Pytanie, ilu z nich zdążyło się zarazić?

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Mega MAGA! Czyli słynne „fight, fight, fight!”

Agenda Kamali Harris była głównie ideologiczna, przesycona rozmaitymi „wokistowskimi” miazmatami, natomiast agenda Trumpa była praktyczna, odwołująca się do codziennych...

Przeczytaj jeszcze to!