INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:05 | piątek | 19.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

To trzeba wiedzieć! Od dziś nowe zasady wystawiania skierowań do specjalistów i szpitala

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

19 sierpnia

Najsłynniejszy polski krzyż

19 sierpnia 1901 r. Ten krzyż to symbol. Tatr. Wiary górali. Poświęcenia. Polski. Nawet Niemcy i stalinowcy nie odważyli się podnieść na niego ręki.  Na pomysł...

Koniecznie przeczytaj

Mamy już e-zwolnienia, e-recepty i teleporady, od dziś będziemy mieli, zamiast skierowań do lekarzy specjalistów, czy szpitala, czterocyfrowe kody. Jak w praktyce będzie działał system e-skierowań?

Podobnie, jak w przypadku e-recept, zamiast wydruku papierowego, pacjent otrzyma – SMS-em lub e-mailem – czterocyfrowy kod. Będzie go musiał podać w szpitalu lub specjalistycznej poradni. E-skierowania będą tez obowiązywały na badania, takie, jak np. rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy, endoskopie, gastroskopię.

- reklama -

Skierowanie będzie przypisane do konkretnej placówki, nie będzie więc można zarejestrować się w kilku poradniach. Dla wszystkich, którzy mają problemy z obsługą telefonu, czy komputera, będzie wymagana pomoc bliskich, to ich numery telefonu czy adres internetowy będzie musiał wskazać pacjent.

W przypadku awarii, czy braku dostępu do komputera lekarz będzie mógł warunkowo wystawić papierowe skierowania. Podobnie w przypadku skierowań do sanatoriów, na rehabilitację, czy do szpitala psychiatrycznego.

Źródło:money.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bruksela przypomina – zimno konserwuje…

W kultowym  „Misiu” Polakom „serce” przypominało „piechotą zdrowiej”. W Unii Breton przypomina „zimno konserwuje”. Są już nowe zalecenia na jesień...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx