INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:29 | piątek | 02.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Koniec władzy Beniamina Netanjahu! Ja’ir Lapid sformował nowy rząd Izraela

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Lider opozycji Ja’ir Lapid sformował nowy rząd Izraela, przekazuje Deutsche Welle.

O składzie gabinetu został poinformowany prezydent Izraela. 5 maja Re’uwen Riwlin powierzył taką misję partiom opozycyjnym do centroprawicowego Likudu na czele z dotychczasowym premierem Benjaminem Netanjahu.

- reklama -

Według umowy koalicyjnej, przez dwa lata tekę premiera ma piastować lider partii Nowa Prawica, Naftali Bennett, którego następnie zamieni Lapid.

Deutsche Welle podkreśla, że sukces opozycji oznacza koniec 12-letniego piastowania urzędu szefa rządu przez Benjamina Netanjahu.

Niemiecka rozgłośnia przypomina, że poprzedni gabinet rozpadł się w grudniu 2020 r. ponieważ Likud nie porozumiał się z koalicjantami na temat podziału środków budżetowych.

- reklama -

Według Deutsche Welle, był to podstęp Beniamina Netanjahu, który chciał zapobiec przejęciu fotela premiera przez politycznego partnera Beni Ganca, co wynikało z analogicznego porozumienia między rządzącymi partiami.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx