INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:55 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Koniec władzy Beniamina Netanjahu! Ja’ir Lapid sformował nowy rząd Izraela

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Lider opozycji Ja’ir Lapid sformował nowy rząd Izraela, przekazuje Deutsche Welle.

O składzie gabinetu został poinformowany prezydent Izraela. 5 maja Re’uwen Riwlin powierzył taką misję partiom opozycyjnym do centroprawicowego Likudu na czele z dotychczasowym premierem Benjaminem Netanjahu.

- reklama -

Według umowy koalicyjnej, przez dwa lata tekę premiera ma piastować lider partii Nowa Prawica, Naftali Bennett, którego następnie zamieni Lapid.

Deutsche Welle podkreśla, że sukces opozycji oznacza koniec 12-letniego piastowania urzędu szefa rządu przez Benjamina Netanjahu.

Niemiecka rozgłośnia przypomina, że poprzedni gabinet rozpadł się w grudniu 2020 r. ponieważ Likud nie porozumiał się z koalicjantami na temat podziału środków budżetowych.

- reklama -

Według Deutsche Welle, był to podstęp Beniamina Netanjahu, który chciał zapobiec przejęciu fotela premiera przez politycznego partnera Beni Ganca, co wynikało z analogicznego porozumienia między rządzącymi partiami.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x