INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:59 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Starcia z policją podczas protestu przeciwników szczepień. Aresztowano trzy osoby

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Trzy osoby zostały aresztowane w sobotę w Hadze podczas starć z policją, do których doszło w trakcie protestu przeciwników obostrzeń wprowadzonych w Holandii w związku z pandemią Covid-19. Jedna osoba została ranna i przewieziono ją do szpitala.

Demonstracja nie była zgłoszona władzom – poinformowała policja. Manifestanci zgromadzili się niedaleko parlamentu, mieli ze sobą pochodnie, rozdawali ulotki i gwizdali – relacjonuje portal NOS.

- reklama -

W pewnym momencie protestujący zaatakowali funkcjonariuszy. Trzy osoby zostały aresztowane, a jedna trafiła do szpitala.

Pokojowo zakończyły się natomiast demonstracje zwolenników przywrócenia festiwali i innych imprez masowych, które odbyły się w sobotę w Amsterdamie, Utrechcie, Rotterdamie, Nijmegen, Groningen i Eindhoven. Zdaniem organizatorów uczestniczyło w nich około 100 tys. osób.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

- reklama -

apa/ ap/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx