INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

23:32 | wtorek | 16.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Bitwa o “stację Kremla”

Czas czytania: 4 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Należący do amerykańskiego koncernu TVN “stacją Kremla”? Wystarczy prześledzić historię powstania stacji, daleką od bajeczki o zdolnych biznesmenach i powiązania jej obecnego właściciela z Kremlem. I nie chodzi o spotkanie Putina z Wejchertem, choć wiadomo, że Putin nie spotka się z nikim przypadkowo. Prawda o TVN jest szokująca.

Kulisy powstania TVN na łamach „Warszawskiej Gazety” odsłania Stanislas Balcerac, tak się składa, że człowiek, który posiada ogromną wiedzę o początkach stacji. Stanislas Balcerac, w latach 2001-2006 był udziałowcem spółki ITI Luksemburg. Nazwa spółki nie jest przypadkowa.

- reklama -

„Stacja TVN powstała w niejasnych okolicznościach, w oparciu o niejasne finansowanie, które płynęło do Polski poprzez spółki offshore (ITI Panama i ITI Luksemburg). Najprawdopodobniej były to wyprane pieniądze FOZZ. Michał Falzmann, kontroler NIK, który na początku lat 90. badał aferę FOZZ, twierdził, że za aferą FOZZ stały rosyjskie służby (KGB i GRU). Jarosław Kaczyński mówił w listopadzie zeszłego roku w Suwałkach o sowieckiej agenturze, te dwa wątki uzupełniają się. Fakt, że Władimir Putin spotkał się z Janem Wejchertem z ITI w styczniu 2002 r., pasuje idealnie zarówno do tezy Michała Falzmanna, jak i do tezy Jarosława Kaczyńskiego. Putin nie spotyka się z ludźmi przypadkowymi”, pisze Balcerac.

Jak powstał TVN

„Wbrew lansowanej medialnej legendzie stacja TVN nie powstała na bazie pieniędzy uciułanych przez Mariusza WalteraJana Wejcherta na sprzedaży frytek, czipsów i kaset wideo poprzez firmę polonijną ITI, założoną w 1984 r. Wszystko zaczęło się rok wcześniej, w 1983 r. Kilka połączonych z sobą zdarzeń miało miejsce w Warszawie, Luksemburgu i Panamie.

- reklama -

W Polsce stanu wojennego Jerzy Urban rekomendował generałowi Czesławowi Kiszczakowi Mariusza Waltera jako osobę odpowiednią do planowania „przedsięwzięć i operacji o znaczeniu propagandowym”.

Zdaniem Jerzego Urbana, Mariusz Walter był idealnym człowiekiem do poprowadzenia propagandowego kanału, uderzającego w Solidarność.

Do Luksemburga przyjechał Grzegorz Żemek, przyszły dyrektor generalny FOZZ i tajny współpracownik Wojskowych Służb Informacyjnych o pseudonimie „Dik”, by objąć posadę w Banku Handlowym International SA w Luksemburgu.

W Panamie lokalna kancelaria prawna założyła spółkę ITI Panama, której pierwszymi dyrektorami zostali dwaj szwajcarscy adwokaci Ulrich KohliMatthias Meister.

- reklama -

Przez następne lata nic się nie działo, poza zbliżającym się rozpadem ZSRR i Układu Warszawskiego (…). 29 grudnia 1988 r. szwajcarski adwokat Josef Ackermann zarejestrował w luksemburskiej kancelarii notarialnej spółkę ITI Holdings SA. Udziałowcami zostali adwokat i jego sekretarka Barbara Trautweiler. Kapitałem założycielskim stały się aktywa spółki ITI Panama, które wynosiły wtedy 800 tys. dol. Data utworzenia ITI Holdings SA Luksemburg raczej nie była przypadkowa. Kilka tygodni później, w lutym 1989 r., powstał Fundusz Obsługi Zadłużenia Zagranicznego (FOZZ), którego dyrektorem generalnym został ściągnięty z Luksemburga do Warszawy Grzegorz Żemek”, wylicza „kalendarium” wydarzeń Balcerac.

FOZZ i TVN

Dokładnie w okresie działalności FOZZ pomiędzy ITI Panama i ITI Holdings SA miały miejsce gigantyczne przelewy w dolarach, zakamuflowane jako „dywidendy”. Co było dalej i kim był polski Żyd Herman Tauber (a zwłaszcza jego żona), który kupił  ITI Panama, wyjaśnia Balcerac w dalszej części swojego tekstu.

Równie ciekawe są ostatnie lata działalności stacji z Wiertniczej. TVN stał się własnością najpierw amerykańskiego koncernu Scripps (2015), a dwa lata później, po przejęciu Scripps – własnością Warner Bros. Discovery. Jednak, jak podkreśla Balcerac, narracja TVN nie zmieniła się jednak ani na jotę. Dlaczego?

Balcerac pisze, że wyjaśnienia należy szukać w Rosji i w interesach, jakie od 2010 r. w tym kraju robiło Discovery, systematycznie zwiększające swoją aktywność w tym kraju. Balecarac przypomina więc, że w latach 2015-22 Discovery działało na rosyjskim rynku wspólnie (20/80) z rosyjskim holdingiem medialnym National Media Group (NMG), który kontrolują ludzie z otoczenia Putina. „Głównym rozgrywającym w holdingu jest bankier Putina – 71-letni Jurij Kowalczuk”. Jak podał dziennik „Wall Street Journal”, to Jurij Kowalczuk przekonał Putina do zaatakowania Ukrainy.

Jakie jeszcze związki łączą obecnego właściciela TVN, a także prezesa Discovery z Putinem, co w tym układzie robi obecna partnerka Putina oraz o innych sekretach stacji z Wiertniczej, czytaj tylko w najnowszym wydaniu „Warszawskiej Gazety” i na stronie www.warszawskagazeta.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

“MAUS” po raz drugi

Czyli Żydzi przedstawiani w palestyńskim podręczniku szkolnym jako „synowie świń”, to podżeganie do nienawiści, a Polacy przedstawiani w amerykańskim podręczniku (właściwie szkolnej...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx