INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:31 | sobota | 25.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Andrzej Duda traci w sondażach. Czy będzie musiał oddać władzę?

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Kolejny sondaż przeprowadzony w ciągu ostatnich kilkunastu dni pokazuje stopniową i znaczącą utratę poparcia przez urzędującego prezydenta.

Z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie „Super Ekspressu” wynika, że Duda może się cieszyć poparciem 38,94 proc. ankietowanych. Na jego głównego rywala całkiem nieoczekiwanie wyrósł Rafał Trzaskowski, który ma już 26,6 proc. poparcia. Od prezydenta dzieli go już tylko 12 proc.

- reklama -

Co gorsza, na Szymona Hołownię chce głosować 16,41 proc. badanych, kolejne 5,46 proc. na Władysława Kosiniaka-Kamysza i 5,14 proc. na kandydata Lewicy Roberta Biedronia. Matematycznie zsumowany wynik elektoratów polityków opozycji daje w drugiej turze poparcie ponad 53 proc., a więc i zwycięstwo.

Tymczasem Duda mógłby liczyć jedynie na wsparcie wyborców Krzysztofa Bosaka. Ta grupa jednak sukcesywnie maleje i wynosi wg badań 5,71 proc.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!