INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

15:18 | poniedziałek | 20.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Złoty pogrzeb Georga Floyda

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

W USA trwają uroczystości pogrzebowe Georga Floyda. Człowiek, którego śmierć wywołała wojnę dwóch Ameryk, wywołuje skrajne emocje. Dla konserwatystów to symbol bandytyzmu, chaosu i zniszczenia, którym skutkuje polityczna poprawność. Dla liberałów Floyd jest motywem przewodnim kampanii wyborczej o amerykańską prezydenturę.

Wczoraj rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Afroamerykanina zamordowanego w Minneapolis przez białego policjanta w trakcie zatrzymania za posiadanie fałszywych banknotów.

– Ameryka jeszcze z nikim nie żegnała się w ten sposób w XXI w. – oceniają światowe agencje. W dwa tygodnie po śmierci ciało Floyda złożone w złotej trumnie rozpoczęło podróż po Minnesocie, Północnej Karolinie, aby spocząć na cmentarzu w rodzinnym dla zmarłego Teksasie.

- reklama -

– Pielgrzymce złotej trumny z ciałem „nieoczekiwanego bohatera” Ameryki towarzyszy stale 10 tys. gości, m.in. z Waszyngtonu, Nowego Jorku i Minneapolis – informują stacje telewizyjne, które transmitują uroczystości online.

W całym kraju organizowane są hołdy, podczas których aktywiści ruchu Black Lives Matter, liberalni samorządowcy oraz politycy partii demokratycznej klęczą przez 8 minut 46 sekund. Tyle czasu trwało zabójstwo Afroamerykanina, które wywołało największe zamieszki uliczne od 1968 r.

Jak podkreślają media, śmierć Floyda wzmocniła tylko społeczne podziały między Ameryką liberałów i lewicowych elit, dla których temat rasizmu i praw mniejszości obyczajowych jest najważniejszym problemem.

- reklama -

Na drugim biegunie stoi Ameryka Donalda Trumpa, dla której nadrzędną wartością jest obrona wolności wyboru, swobody słowa, a więc demokracji zagrożonych polityczną poprawnością narzucaną większości przez liberalną, białą mniejszość.

Podobne podziały widać w komentarzach amerykańskich użytkowników sieci. – Nie żegnaliśmy tak naszych prezydentów – pisze z goryczą jeden z nich. – Widok demokratycznego burmistrza Minneapolis chwytającego się złotej trumny „aby nie upaść z żalu”, to odwrócenie pojęcia pożegnania najcenniejszych synów Ameryki – dodaje.

Inny z kolei pyta, jak dalece szczery jest płacz nad trumną żony zabitego, którą Floyd porzucił cztery lata temu z trzyletnią córką, aż do śmierci nie płacąc alimentów. Odpowiada: chyba dlatego, że na zaległe świadczenie zrzucił się cały świat i na konto „nieutulonej w żalu wdowy” wpłynęło już 20 mln dol. datków.

- reklama -

Inni pytają, skąd wziął się pomysł stypendium naukowego, im. Floyda, skoro zmarły najprawdopodobniej był analfabetą, ponieważ w więziach, które zwiedzał trudno nauczyć się czytać?

Przy okazji wychodzą na jaw kolejne kompromitujące szczegóły biografii zmarłego. Floyd, który siedział w więzieniu za narkotyki, kradzieże i napad z bronią w ręku, poszedł na układ ze znienawidzoną obecnie policją. Wydał stróżom prawa wspólników, czym skrócił sobie wyrok za bandytyzm o połowę, czyli do 5 lat.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Tylko jego brakowało!

Rosja to jednak stan umysłu. Odbudowując imperialną potęgę postanowiła odwołać się do swego najbardziej znanego przywódcy - Józefa Wissarionowicza....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx