INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

18:04 | wtorek | 09.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Radosław Sikorski: Ostrzegaliśmy Dudę

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

9 sierpnia

Zaczęło się od drewnianego kościółka i kamiennej strażnicy

9 sierpnia 1382 r. Zaczęło się zwyczajnie – od sprowadzenia do Polski szesnastu zakonników. Nie wiadomo dokładnie, kto tego dokonał, chociaż większość historyków wskazuje na...

Koniecznie przeczytaj

Były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski nie pozostawia suchej nitki na polityce zagranicznej prowadzonej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Szczególnie zaś krytykuje relacje Polski ze Stanami Zjednoczonymi. Przypomina, że staliśmy się klientem Ameryki rządzonej przez Donalda Trumpa. Zaś po jego odejściu z Białego Domu PiS nie ma pomysłu na Joe’ego Bidena.

- reklama -

– Mieliśmy rację, przestrzegając prezydenta Dudę, że jeśli się przyklei do Trumpa i trumpizmu, jeśli będzie kwestionował wynik wyborów, to obecnie rządzący to zauważą – mówił w “Faktach po Faktach” były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. – Promocja demokracji to będzie kluczowy interes narodowy Stanów Zjednoczonych. Trzeba by pokazać, że Polska w walce o demokrację, a więc przede wszystkim u siebie, jest dla Stanów Zjednoczonych aktywem, sojusznikiem, a nie kolejnym problemem – uważa Sikorski.

– Rząd PiS liczy, że będzie jak za Trumpa: kupi za parę miliardów jakiegoś sprzętu wojskowego i wtedy zadzwonią. Nie tak się buduje wpływy. Tak robią małe kraje, małe dyktatury – podsumowuje działania rządu Morawieckiego.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Komu opłaci się remont „Szpiegowa”?

Mieli tam mieszkać uchodźcy. Nic z tego. Miastu się nie opłaci. Ciekawe, komu się opłaci, czyli zagadka „Szpiegowa”. A tyle...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx