INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

04:33 | wtorek | 18.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Radosław Sikorski: Ostrzegaliśmy Dudę

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski nie pozostawia suchej nitki na polityce zagranicznej prowadzonej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Szczególnie zaś krytykuje relacje Polski ze Stanami Zjednoczonymi. Przypomina, że staliśmy się klientem Ameryki rządzonej przez Donalda Trumpa. Zaś po jego odejściu z Białego Domu PiS nie ma pomysłu na Joe’ego Bidena.

- reklama -

– Mieliśmy rację, przestrzegając prezydenta Dudę, że jeśli się przyklei do Trumpa i trumpizmu, jeśli będzie kwestionował wynik wyborów, to obecnie rządzący to zauważą – mówił w “Faktach po Faktach” były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. – Promocja demokracji to będzie kluczowy interes narodowy Stanów Zjednoczonych. Trzeba by pokazać, że Polska w walce o demokrację, a więc przede wszystkim u siebie, jest dla Stanów Zjednoczonych aktywem, sojusznikiem, a nie kolejnym problemem – uważa Sikorski.

– Rząd PiS liczy, że będzie jak za Trumpa: kupi za parę miliardów jakiegoś sprzętu wojskowego i wtedy zadzwonią. Nie tak się buduje wpływy. Tak robią małe kraje, małe dyktatury – podsumowuje działania rządu Morawieckiego.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Afera wokół raportu Ministerstwa Zdrowia. Sanepid zrzuca winę na szpital w Kłodzku

Ministerstwo Zdrowia pokazało raport, w którym wykazano 43 zgony z powodu COVID-19 w powiecie kłodzkim 15 stycznia. Sprawę zaczęli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x