INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

15:46 | poniedziałek | 30.01.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Wyciekł tajny rozkaz policji. Funkcjonariusze mają czaić się wokół restauracji i odstraszać gości

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

30 stycznia

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

To nie spóźniony żart na Prima Aprilis. Sęk tym w tym, że to nasza codzienność w czasach obostrzeń.

Dziennikarze „Gazety Wyborczej” dotarli do ciekawej informacji. Komenda Główna Policji miała rozesłać do wszystkich komend niezwykle ważny rozkaz. Zawierał on polecenie, by funkcjonariusze w trybie zmianowym m.in. pilnowali wejść do restauracji.

- reklama -

Dotyczy to oczywiście tylko restauracji „stawiających opór”, czyli działających wbrew obowiązującym restrykcjom. Przed takimi lokalami powinien stanąć, działający w trybie zmianowym, „posterunek stały”. Policjanci mieliby legitymować gości i nie dopuszczać do tego, by ktokolwiek wszedł do środka.

– Podstawą prawną działań policji są obowiązujące przepisy sanitarne, które wprowadzają obostrzenia związane z trwającym stanem epidemii. W tym zakresie nie zmieniło się nic od chwili wprowadzenia obostrzeń – mówił dziennikarzom Marcin Fiedukowicz, rzecznik komendanta miejskiego policji w Łodzi. Rzecznik nie potwierdził jednak, czy taki rozkaz faktycznie został wydany.

Takie działanie nie wyczerpuje pomysłowości naszych władz. W lutym w mediach pojawiła się informacja o instrukcji dla kontrolerów sanepidu. Mieli oni nachodzić niepokorne lokale i… pod pozorem kontroli żywności.  Tylko bowiem w takim przypadku prawo zezwala urzędnikom wejść do restauracji, bez wcześniejszej informacji o inspekcji.

- reklama -

Źródło: Inn:Poland

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Szczepionki, czyli jak zostać miliarderem

Jak się okazuje, cena szczepionek na koronawirusa stale rośnie. Nieprzebadane szczepionki, są coraz droższe. A kontrakty tak ułożone, że...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx