INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

18:23 | sobota | 14.12.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

No menu items!
Więcej

    Znana prokurator: Prawo w Polsce przestało obowiązywać

    Czas czytania: 2 min.

    Kartka z kalendarza polskiego

    14 grudnia

    Jan Kazimierz w słuckim pasie

    20 listopada 1648 Chwalcie usta Pannę Marię!Już więcej nie wierzęAni w działa, ni w husarię,W zbroje, ni w pancerze.Za nic wszystkie mi potęgi,Wojsk ogromnych chmura,Za...

    Koniecznie przeczytaj

    Ewa Wrzosek to prokurator, która jeszcze w ubiegłym roku wszczęła śledztwo w sprawie decyzji o przeprowadzeniu wyborów korespondencyjnych 10 maja. W efekcie to wobec niej wszczęto postępowanie dyscyplinarne. Zamknięto je co prawda po kilku godzinach, jednak Wrzosek została skierowana do pracy w prokuraturze odległej o 310 km od jej domu.

    Teraz prokurator w rozmowie z dziennikarzami Onetu nie kryje satysfakcji z raportu NIK na temat nieprawidłowości podczas organizowania korespondencyjnych wyborów prezydenckich.

    - reklama -

    – Śledztwo, które wszczęłam w kwietniu ubiegłego roku, dotyczyło de facto skutków podejmowanych działań, a mających na celu przeprowadzenie wyborów korespondencyjnych w Polsce. Tymi skutkami najprawdopodobniej było spowodowanie zagrożenia życia i zdrowia, nas, obywateli, osób, które w wyborach miały uczestniczyć – mówiła na antenie.

    – Wszczynając śledztwo, dysponowałam tylko wstępnymi ustaleniami. Opierałam się na ogólnodostępnych informacjach, na przykład Towarzystwa Lekarzy Epidemiologów, Rzecznika Praw Obywatelskich czy też Państwowej Komisji Wyborczej, z których wówczas jednoznacznie można było wysnuć wniosek, że podejmowanie różnego rodzaju działań, mających na celu przeprowadzenie wyborów, taki skutek zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi może spowodować – dodała.

    – Przypuszczam, że wielu prokuratorów w mojej sytuacji nie miałoby żadnych wątpliwości, żeby zarzuty przekroczenia uprawnień, działania na szkodę interesu publicznego takim osobom stawiać – stwierdziła Wrzosek. – Niestety definicja państwa mafijnego, począwszy od przejęcia Trybunału Konstytucyjnego w Polsce, potwierdza, że prawo w Polsce przestało obowiązywać – oceniła. – Mamy całkowita uznaniowość, jeżeli można kwestionować orzeczenia sądów, stwierdzając, że są one bezprzedmiotowe, jeżeli można uznawać, że wyroki europejskiego Trybunału Sprawiedliwości czy Europejskiego Praw Człowieka nas nie dotyczą – wymieniła.

    - reklama -

    Źródło: Onet

    Śledź nas na:

    Czytaj:

    Oglądaj:

    Subskrybuj
    Powiadom o

    0 komentarzy
    oceniany
    najnowszy najstarszy
    Wbudowane informacje zwrotne
    Zobacz wszystkie komentarze
    reklama spot_img

    Ostatnio dodane

    Ostatnie pożegnanie

    Słowa mają wielką moc. Na początku było przecież Słowo. Umiejętność posługiwania się słowami to wielka sztuka, dana nielicznym. Smutna...

    Przeczytaj jeszcze to!

    0
    Podziel się z nami swoją opiniąx