INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

11:46 | środa | 26.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Znany politolog: Runęły filary gwarantujące PiS spokój rządzenia

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Naukowiec  z Uniwersytetu Warszawskiego, Rafał Chwedoruk w rozmowie z portalem NaTemat.pl zauważa, że władza PiS zaczyna się coraz bardziej chwiać. Przede wszystkim dlatego, że przestała istnieć podstawa, na której się opierała.

– Przez ostatnie sześć lat spokój rządzenia gwarantowały PiS trzy filary. Pierwszym z nich była aktywna polityka społeczna i gospodarcza. Drugim fakt, iż mieliśmy do czynienia z dobrą koniunkturą globalną, która znacząco rządzenie ułatwiała. Natomiast trzecim filarem były dobre bilateralne relacje z republikańską administracją w USA. Teraz obozowi rządzącemu został właściwie tylko ten pierwszy filar. Dwa pozostałe runęły – mówi Chwedoruk.

- reklama -

Z tego powodu „Część posłów zaczyna więc orientować się na dbanie o indywidualną przyszłość bardziej, niż na dbanie o przyszłość całej Zjednoczonej Prawicy”.

– W szeregach Zjednoczonej Prawicy topnieje przekonanie o utrzymaniu władzy po kolejnych wyborach. W kolejnych wyborach formacja ta zajmie pierwsze miejsce, ale niekoniecznie musi mieć sejmową większość – zauważa politolog, mówiąc o odejściu z klubu PiS trójki posłów.

– Bez wątpienia obserwujemy jednak, jak swą moc wyczerpuje machina, która napędzała PiS do sukcesów, jakich nikt inny w III RP nie osiągnął. Nie jest tak, że ona już całkowicie przestanie działać i nagle PiS zniknie ze sceny politycznej. Jednak tym modelem będzie w stanie osiągać maksymalnie poparcie z poziomu 2015 roku, czyli dużo niższe niż w szczytowych momentach – dodaje Chwedoruk.

- reklama -

Źródło: NaTemat.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemcy szantażują USA

Niemcy domagają się, aby pakiet sankcji wobec Rosji nie zawierał działań wymierzonych w sektor energetyczny. Rząd niemiecki jest gotowy...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x