INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

15:57 | poniedziałek | 30.01.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Wielkie zmiany w Warszawie. Cięcia w budżecie i podwyżki na kilku obszarach

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

30 stycznia

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował Warszawiaków podczas wtorkowej konferencji prasowej, że sytuacja budżetowa stolicy jest niesłychanie trudna. Według obliczeń ratusza, w najbliższych latach braknie miastu prawie 4 mld. złotych.

W związku z tym musimy się przygotować do tego, żeby niektóre działki miasta sprzedawać, po to, aby ratować bardzo trudną sytuację budżetową miasta – powiedział prezydent. Sytuację finansową stolicy opisał też dodatek stołeczny “Gazety Wyborczej”.

- reklama -

Z tekstu tam opublikowanego wynika, że dla poprawy budżetu stołeczny ratusz “zaciąga miliardowy kredyt, wypuszcza obligacje i odsuwa w czasie kilkaset inwestycji”. Podano też konkretne wyliczenia: dochody miasta w 2020 r. mają być niższe o ok. miliard zł od tych, które planowano. Dotyczy to udziału w podatku CIT, podatku PIT, podatków od czynności cywilnoprawnych, opłat skarbowych i biletów komunikacji miejskiej (o 200 mln).

W kontekście tych ostatnich, prezydent Trzaskowski poinformował dziś na spotkaniu z dziennikarzami, że ceny biletów w Warszawie muszą wzrosnąć.

Wyliczając powody zapaści finansowej miasta, m.in: “cyniczna polityka” rządu wobec samorządów, COVID, recesja z związaną z pandemią, zauważył Trzaskowski, że “Niektóre miasta już podnoszą ceny biletów komunikacji miejskiej nawet o 30-40 proc.”.

- reklama -

Źródło: Warszawa.wyborcza.pl/warszwa.tvp.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Kamienie milowe, czyli groźne skały

Premier Mateusz Morawiecki jeszcze nie tak dawno chwalił się wynegocjowaniem „kamieni milowych”. Teraz zdystansował się od nich prezydent Andrzej...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx