INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

10:13 | piątek | 24.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

PiS wygrał wybory, ale przegrał władzę

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

24 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Nie ma co się łudzić, że PSL zachowa kręgosłup i nie ugnie się przed połączonymi siłami Koalicji. Zwłaszcza, że przecież sam jest w koalicji z Szymonem Hołownią, za którym z kolei stoi TVN. Co będzie dalej?

Wybory 2023 można podsumować stwierdzeniem “PiS wygrał, ale przegrał”. W sytuacji tej znalazł się poniekąd na własne życzenie, lekceważąc przeciwnika i grając na osłabienie Konfederacji. Ktokolwiek podpowiedział Jarosławowi Kaczyńskiemu, że ta strategia spowoduje odpływ wyborców “Konfy” do PiS, wprowadził go w błąd. Odpływ istotnie nastąpił, ale do Trzeciej Drogi. Zaklinanie rzeczywistości przez publicystów z mediów od ośmiu lat futrowanych milionami reklam Spółek Skarbu Państwa, tłumaczących, że PSL-owi naturalnie bliżej jest do PiS-u, jest po prostu śmieszne. Warto im przypomnieć, że PSL już tworzył koalicję z Koalicją Obywatelską i sprawował władzę. To zresztą Waldemar Pawlak podpisał skrajnie niekorzystny kontrakt gazowy z Rosją. Donald Tusk wie o PSL wystarczająco dużo, żeby “zachęcić” PSL do grzecznego stania w kącie. Zresztą pierwszy sygnał już dała Anna Maria Żukowska z Lewicy, która w odpowiedzi na stwierdzenie Kosinika-Kamysza mówiącego, że żadne kwestie światopoglądowe nie będą przedmiotem koalicyjnych ustaleń (w ten sposób Kosiniak-Kamysz dał do zrozumienia, że PSL nie poprze aborcji na życzenie), wypaliła, że w równym stopniu nie będą przedmiotem takich ustaleń np. kwestie związane z rolnictwem. Co prawda dla Kosinika-Kamysza kwestie polityki rolnej nic nie znaczą, bo o rolnictwie nie ma o tym pojęcia, ale Żukowska już zaczęła ćwiczenie PSL-u. Dlatego nie ma co się łudzić, że PSL zachowa kręgosłup i nie ugnie się przed połączonymi siłami Koalicji Obywatelskiej i Lewicy. Zwłaszcza, że przecież sam jest w koalicji z Szymonem Hołownią, za którym z kolei stoi TVN, zaś Tusk z przyjemnością posadzi Kosiniaka na fotelu premiera, by kierować rządem z tylnego siedzenia, kto wie – można nawet siedząc już w Brukseli. Co będzie dalej?

- reklama -

Więcej analiz w najnowszym wydaniu tygodnika “Warszawska Gazeta” i na stronie www.warszawskagazeta.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
nie ma.
17.10.2023 13:19

TO jest u śmiech przez łzy .WYGRALIŚMY . I CO PORAŻKA . SZKODA TYLKO dzieci . PSL , to PGR i rolnicy . . DLA NICH to kasa , jak we powstaniach , wojna to wojna panów , a co nam do tego . i TAK , JEST . drugie wybory . i to natychmiast winien ogłosić prezydent .

Janek z New Jersey USA.
18.10.2023 00:13

Polacy nie poparli jedynej patriotycznej polskiej partii KONFEDERACJI !!! Za ta glupote zaplaca SRTASZLIWA CENE – OSTATWCZNA ZAGLADA POLSKI – NA ZAWSZE !!!!

Ewa-Maria
19.10.2023 21:47

Wstrzymajmy się jeszcze z tą przegraną władzą PiSu. Obecnie czytam przedostatni numer ,, Warszawskiej gazety,, Zszokowana jestem że tak poważna gazeta poleca kandydaturę Rafała Piecha.
20 marca 2022r ,, Moi drodzy idziemy za ciosem. Nawet 500zł mandatu zapłacą osoby, które od dzisiaj będą korzystać z placu zabaw i urządzeń zabawowych. Moi drodzy byłem zmuszony wydać dzisiaj stosowne zarządzenie jako prezydent miasta, by uchronić nas przed nieodpowiedzialnością innych .Wspólne spotkania i zabawy w takich przestrzeniach są również niebezpieczne ,jak przebywanie w pomieszczeniach zamkniętych bo na tak zwanym świeżym powietrzu każdy z nas może zostać zarażony koronawirusem np. przez nie mających objawów dziecko,,
Wypowiedz Rafała Piecha dla gazety UW ,, Głos Miasta,, . ,, Podjeliśmy decyzję o monitorowaniu dronami naszego miasta w celu wykrywania skupisk ludzkich w przestrzeni publicznej,, Według mnie ten człowiek to zamordysta i obłudnik. Gdyby dalej to szaleństwo covidowe trwało to pozamykałby ludzi w obozach typu FEMME . Red. Halaś ,którego tak bardzo cenię nie wiedział o tym haniebnych postępach Rafała Piecha? Wiem że z biegiem czasu stal się przeciwnikiem szczepień. Niestety smród będzie ciągną się za nim bardzo długo. Pewnych spraw z życiorysu trudno wymazać.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Izrael znowu napluł na swoje ofiary

Izrael „ukarał” żołnierzy, według niego (bo prawdy przecież nie znamy) „zamieszanych” w atak na konwój humanitarny, w którym zginęło...

Przeczytaj jeszcze to!

3
0
Podziel się z nami swoją opiniąx