INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:55 | sobota | 01.10.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Brexit bez opóźnień

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

1 października

Ostatni Piastowic

30 września 1089 r. Polacy lubią się szczyć, że w historii nie mieli królobójców. Cóż nie jest to do końca prawda. Już pierwsi władcy mieli...

Koniecznie przeczytaj

Brytyjski rząd zdementował pogłoski, jakoby w związku z epidemią koronawirusa miałby się opóźnić proces wychodzenia Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej.

Za taką opcją opowiada się m.in. Kristalina Georgieva, wiceprezes Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Jej zdaniem negocjacje podczas panującej epidemii, są tylko utrudnieniem i tak wystarczająco ciężkich czasów. Natomiast przedłużenie rozmów mogłoby chronić gospodarkę przed „niespotykaną dotąd niepewnością” związaną z koronawirusem.

- reklama -

– Nie będziemy prosić o przedłużenie okresu przejściowego. A jeśli UE poprosi, odmówimy. Przedłużenie okresu przejściowego po prostu przedłuży negocjacje, przedłuży niepewność biznesową i opóźni moment kontroli naszych granic. Związałoby nas również przepisami Unii w momencie, gdy potrzebujemy elastyczności legislacyjnej i ekonomicznej, by zarządzać reakcją Wielkiej Brytanii na epidemię – powiedział rzecznik Downing Street.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Ruski agent czy pożyteczny idiota? cz. II

Z Radkiem Sikorskim coś się dzieje. Jego własne pytanie o tabletki aż się narzuca. Zwłaszcza patrząc na jego najnowszy...

Przeczytaj jeszcze to!