INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:23 | piątek | 02.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Grzegorz Braun do Niedzielskiego: „będziesz pan wisiał”. Prokuratura umorzyła postępowanie

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Prokuratura umorzyła postępowanie ws. wypowiedzi posła Konfederacji, który w Sejmie zwrócił się do ministra zdrowia słowami „będziesz pan wisiał”.

Rzeczniczka warszawskiej Prokuratury Okręgowej Aleksandra Skrzyniarz poinformowała, że postępowanie ws. wypowiedzi posła Grzegorza Brauna do Adama Niedzielskiego zostało umorzone. Szersze uzasadnienie decyzji nie jest znane.

- reklama -

Chodzi o słowa „będziesz pan wisiał”, którymi poseł Konfederacji zwrócił się do ministra zdrowia z sejmowej mównicy we wrześniu ubiegłego roku. Polityk został wówczas wykluczony z obrad.

– Poseł Braun zachował się skandalicznie. Chciałem opuścić salę sejmową, ale zwrócono mi uwagę, abym nie zniżał się do tego standardu – komentował słowa Brauna Adam Niedzielski.

Później minister złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Zawiadomienie w sprawie słów posła złożyła też marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

- reklama -

„Poseł Grzegorz Braun przekroczył dzisiaj kolejną granicę. Nie ma miejsca na groźby karalne w polskim parlamencie, ani w całej przestrzeni publicznej. W związku z dzisiejszymi słowami skierowanymi wobec ministra Niedzielskiego składam zawiadomienie do prokuratury” – napisała Witek na Twitterze po całym zdarzeniu.

Sejmowa komisja etyki poselskiej ukarała Brauna za te słowa naganą.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx