INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

05:19 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Prezydent chce zmian w konstytucji. Chodzi o zapis dotykający osoby w związkach jednopłciowych

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

W sobotę prezydent Andrzej Duda, zapowiedział podjęcie próby wprowadzenia zmian do konstytucji. W ocenie głowy państwa, powinien znaleźć się w niej zapis dotyczący zakazu adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.

- reklama -

Uważam, że w polskiej konstytucji powinien się expressis verbis znaleźć zapis, że wykluczone jest przysposobienie lub adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym – powiedział prezydent w Szczawnie-Zdroju.

Prezydent wyraził przekonanie, że dla dobra dziecka taki zapis powinien istnieć, bo “w tym momencie to jest odpowiedzialność państwa za to, komu to dziecko do wychowania powierza”.

Dlatego zdecydowałam się zaproponować parlamentarzystom wprowadzenie takiego zapisu – poinformował.

- reklama -

Andrzej Duda dodał, że w poniedziałek, zostanie podpisany “odpowiedni dokument”, wraz z prezydenckim projektem zmiany konstytucji, który zostanie złożony w Sejmie.

To jest ważny element związany z ochrona dziecka, wypełniający i dopełniający pełni praw konstytucyjnych, które już dziś istnieją – podkreślił prezydent.

Źródło: PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx