INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

22:21 | czwartek | 02.02.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Jak głosowali wyborcy przegranych I tury? Elektorat Bosaka zaskoczył!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 lutego

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

Według danych opracowanych na podstawie sondażu exit poll IPSOS wyborcy kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka podzielili się głosami niemal po połowie.

Na Andrzeja Dudę zagłosowało 51,5 proc., na Rafała Trzaskowskiego – 48,5 proc. Zwolennicy Szymona Hołowni w zdecydowanej większości głosowali na Trzaskowskiego – 85,5 proc., na Dudę – 14,5 proc.

- reklama -

Na prezydenta Warszawy głosowało 76,7 proc. zwolenników kandydata PSL – Władysława Kosiniaka – Kamysza. 23,3 proc. z nich wybrało urzędującego prezydenta.

Niespodzianek nie było w głosach wyborców kandydata Lewicy Roberta Biedronia: 84,2 proc. poparło Rafała Trzaskowskiego, 15,8 proc – Andrzeja Dudę.

Głosujący w I turze na Jakubiaka i Piotrowskiego wybrali w większości Andrzeja Dudę a wyborcy Tanajno, Żółtka i Witkowskiego – Rafała Trzaskowskiego.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Kamienie milowe, czyli groźne skały

Premier Mateusz Morawiecki jeszcze nie tak dawno chwalił się wynegocjowaniem „kamieni milowych”. Teraz zdystansował się od nich prezydent Andrzej...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx