INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:59 | piątek | 02.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Sukces polskich służby! Nielegalny transport odpadów do Polski zatrzymany w Świecku

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Na granicy z Niemcami, funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Świecku przy współpracy z pracownikami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska ujawnili, podczas kontroli transgranicznej, nielegalne odpady.

Znajdowały się one w jednym z pojazdów ciężarowych, który – według oficjalnych dokumentów – miał przewozić czyste odpady żelaza i stali. Zamiast nich stwierdzono ok. 16 ton “odpadów żelaza i stali zmieszanych z kawałkami drewna, płytkami obwodów drukowanych, pojemnikami ciśnieniowymi i częściami elektrycznymi”.

- reklama -

Transport miał być odebrany przez firmę, która nie posiada zezwolenia na odzysk odpadów. W ocenie Lubuskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze z delegatury w Gorzowie Wielkopolskim, zakwestionowany transport nie miał prawa znaleźć się w Polsce.

Stosowne służby prowadzą dalsze czynności w tej sprawie a pojazd wraz z ładunkiem wciąż pozostaje w dyspozycji PSG w Świecku i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Źródło:nadodrzanski.strazgraniczna.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx