INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:46 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Sukces polskich służby! Nielegalny transport odpadów do Polski zatrzymany w Świecku

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Na granicy z Niemcami, funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Świecku przy współpracy z pracownikami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska ujawnili, podczas kontroli transgranicznej, nielegalne odpady.

Znajdowały się one w jednym z pojazdów ciężarowych, który – według oficjalnych dokumentów – miał przewozić czyste odpady żelaza i stali. Zamiast nich stwierdzono ok. 16 ton “odpadów żelaza i stali zmieszanych z kawałkami drewna, płytkami obwodów drukowanych, pojemnikami ciśnieniowymi i częściami elektrycznymi”.

- reklama -

Transport miał być odebrany przez firmę, która nie posiada zezwolenia na odzysk odpadów. W ocenie Lubuskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze z delegatury w Gorzowie Wielkopolskim, zakwestionowany transport nie miał prawa znaleźć się w Polsce.

Stosowne służby prowadzą dalsze czynności w tej sprawie a pojazd wraz z ładunkiem wciąż pozostaje w dyspozycji PSG w Świecku i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Źródło:nadodrzanski.strazgraniczna.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bez prądu, bez ogrzewania, ale z zerową emisyjnością. Oto przyszłość Europy.  

Obowiązek wyłączania klimatyzacji latem a ogrzewania zimą. Dostawy prądu i gazu tylko w określonych godzinach. To rzeczywistość wojenna? Nie....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x