INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

14:52 | niedziela | 02.10.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Sukces polskich służby! Nielegalny transport odpadów do Polski zatrzymany w Świecku

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 października

Ostatni Piastowic

30 września 1089 r. Polacy lubią się szczyć, że w historii nie mieli królobójców. Cóż nie jest to do końca prawda. Już pierwsi władcy mieli...

Koniecznie przeczytaj

Na granicy z Niemcami, funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Świecku przy współpracy z pracownikami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska ujawnili, podczas kontroli transgranicznej, nielegalne odpady.

Znajdowały się one w jednym z pojazdów ciężarowych, który – według oficjalnych dokumentów – miał przewozić czyste odpady żelaza i stali. Zamiast nich stwierdzono ok. 16 ton “odpadów żelaza i stali zmieszanych z kawałkami drewna, płytkami obwodów drukowanych, pojemnikami ciśnieniowymi i częściami elektrycznymi”.

- reklama -

Transport miał być odebrany przez firmę, która nie posiada zezwolenia na odzysk odpadów. W ocenie Lubuskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze z delegatury w Gorzowie Wielkopolskim, zakwestionowany transport nie miał prawa znaleźć się w Polsce.

Stosowne służby prowadzą dalsze czynności w tej sprawie a pojazd wraz z ładunkiem wciąż pozostaje w dyspozycji PSG w Świecku i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Źródło:nadodrzanski.strazgraniczna.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Profesor Bralczyk na cenzurowanym  

Prof. Jerzy Bralczyk to wybitny znawca języka polskiego. Właśnie został ocenzurowany, a jego wykład usunięty z internetu. Okazało się,...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx