INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

23:12 | niedziela | 14.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Konsultacje online dla osób podejrzewających zakażenie koronawirusem

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

14 sierpnia

Ostatnia chrystianizacja w Europie

14 sierpnia 1385 r. Dla Polaków to dowód współpracy, dla Litwinów bardzo często – zdrady. Akt Unii w Krewie został wydany przez wielkiego księcia litewskiego...

Koniecznie przeczytaj

W Łodzi powstała internetowa platforma medyczna oferująca konsultacje lekarskie osobom, podejrzewającym u siebie zakażenie koronawirusem. To prywatne przedsięwzięcie ma być wsparciem publicznej służby zdrowia w walce z epidemią – dla pacjentów za darmo.

Dimedic.pl to przychodnia online utworzona z myślą o osobach, które podejrzewają u siebie zakażenie koronawirusem. Pacjent poprzez specjalny formularz kontaktuje się z lekarzem, otrzymuje pomoc i informacje na temat swojego stanu zdrowia. To przedsięwzięcie prywatne, powstałe pro bono – jako wsparcie publicznej służby zdrowia; dla pacjentów nie wiąże się z żadnymi opłatami.

- reklama -

“Podczas wywiadu lekarz prosi pacjenta o wypełnienie kwestionariusza medycznego. W nim zawarte są pytania dotyczące jego stanu zdrowia i niepokojących objawów. Następnie medyk analizuje kwestionariusz i na tej podstawie wydaje zalecenia. Jeśli badanie potwierdza konieczność hospitalizacji, chory otrzymuje szczegółową informację na temat tego, jakie dalsze kroki powinien podjąć i dokąd się zgłosić – wyjaśniła prezes Dimedic Polska Joanna Barczykowska-Tchorzewska.

Jak zapewnił współtwórca projektu prof. Piotr Kuna, specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych i alergologii, do oceny stanu zdrowia pacjentów wykorzystywana będzie wiedza wybitnych polskich lekarzy oraz doświadczenie specjalistów z innych krajów, m.in. z Chin i z Włoch.

“Jeśli stan zdrowia pacjenta będzie wymagał hospitalizacji – polecimy dostępne szpitale, najbliższe miejsca pobytu. Natomiast jeśli będzie na tyle dobry, aby pacjent mógł być dalej leczony w domu – zarekomendujemy odpowiednie leczenie. Jeśli nie będzie wymagał leczenia – poinstruujemy go, jak postępować, by uniknąć zachorowania” – wyjaśnił prof. Kuna.

E-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania…
- reklama -

Według twórców platformy, w razie konieczności możliwe będzie dzięki niej wystawienie e-recepty, e-zwolnienia lub e-skierowania do specjalisty. Lekarz będzie mógł także na bieżąco monitorować online stan zdrowia chorego.

Dimedic.pl gwarantuje pacjentom pełne bezpieczeństwo danych medycznych przekazywanych w trakcie konsultacji online. Konsultacje odbywają się przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Formularze medyczne przygotowano przez ekspertów na podstawie wytycznych Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego, Światowej Organizacji Zdrowia, a także zaleceń konsultantów krajowych.

Źródło: PAP

- reklama -

Zobacz także: Powstała aplikacja, która będzie obliczać ryzyko zakażenia koronawirusem

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Komu opłaci się remont „Szpiegowa”?

Mieli tam mieszkać uchodźcy. Nic z tego. Miastu się nie opłaci. Ciekawe, komu się opłaci, czyli zagadka „Szpiegowa”. A tyle...

Przeczytaj jeszcze to!