INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:21 | niedziela | 04.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Andrzej Duda prowadzi o włos. Jego przewaga nad konkurentami ciągle topnieje

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

4 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Z badań pracowni Estymator przeprowadzonych dla DoRzeczy.pl, wynika, że w wyścigu prezydenckim ciągle prowadzi Andrzej Duda, chociaż jego przewaga nad konkurentami jest niewielka.

Obecnie na urzędującego prezydenta chce głosować 43,1 proc. badanych (spadek o 1,7 proc.), na Rafała Trzaskowskiego zaś 25,3 proc. (o 3,2 proc. wzrosło poparcie dla kandydata Platformy Obywatelskiej). Dwucyfrowym poparciem cieszy się jeszcze Szymon Hołownia (14,3 proc.).
Reszta peletonu pretendentów może liczyć na znacznie mniejsze poparcie. Krzysztof Bosak z Konfederacji na 7,4 proc., Kosiniak-Kamysz (PSL) na 6,8 proc., a Robert Biedroń na 2,6 proc.

Ciekawie wygląda druga tura wyborów, która jest już raczej nieunikniona. W starciu z Rafałem Trzaskowskim prezydent Duda wygrywa nieznaczną przewagą głosów (51,1 proc wobec 48,9). Jeszcze gorzej wyglądają rokowania prezydenta w pojedynku z Hołownią. Tutaj jego przewaga kurczy się do jedynie 50,4 proc. wobec 49,6 proc. chcących głosować na Hołownię.

- reklama -

Źródło: DoRzeczy.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!