INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:33 | sobota | 25.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Mateusz Morawiecki znika z TVP. W tle wojna partyjnych baronów

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Na podstawie decyzji Jacka Kurskiego, premier Morawiecki ma „zniknąć” z programów informacyjnych Telewizji Publicznej – uważa Onet.

Zdaniem dziennikarzy portalu, prezesowi TVP udało się przekonać polityków PiS, że Morawiecki i związane z jego rządem afery mają wpływ na słabnące notowania Andrzeja Dudy. Kurski, wraz z Joachimem Brudzińskim i Beatą Szydło mieli do swoich racji przekonać zarówno prezydenta jak i Jarosława Kaczyńskiego.

- reklama -

Zgodnie z nowymi wytycznymi, jeśli już Morawiecki musi być pokazany w programach informacyjnych TVP, to jego wypowiedź nie może być dłuższa niż 9 sekund.

– Nawet jeśli w TVP Info nadajemy konferencję Morawieckiego, to zazwyczaj szybko ją kończymy, bo mamy do przekazania niecierpiący zwłoki komunikat któregoś z kluczowych ministrów, choćby szefa MSZ Jacka Czaputowicza czy minister pracy Marleny Maląg – mówi Onetowi pracownik TVP.

Zdaniem Onetu, głównym powodem wojny z Morawieckim jest przekonanie części wpływowych polityków Prawa i Sprawiedliwości, że premier jest po prostu nielojalny wobec prezydenta. Nie bez znaczenia są także afery związane z poszczególnymi ministrami gabinetu Morawieckiego.

- reklama -

– Im dalej od Morawieckiego i Szumowskiego, ich interesów i nieujawnionych majątków ich żon, tym lepiej dla Dudy – mówi rozmówca ze sztabu prezydenta  w rozmowie z Onetem.

Sprawie zaprzeczył wpływowy polityk PiS Krzysztof Sobolewski, komentując w serwisie Tweeter doniesienia portalu:

Źródło: Onet.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x