INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:52 | czwartek | 25.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Skandal w Niemczech. Nie chciał podać ręki kobiecie – stracił obywatelstwo

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

39-letni muzułmanin libańskiego pochodzenia mieszka w Niemczech od 2002 r. Skończył w tym kraju medyczne studia, założył rodzinę i pracuje w jednym ze szpitali. w 2012 r., rozpoczął starania o uzyskanie niemieckiego obywatelstwo poprzez naturalizację.

W tym celu, musiał m.in. podpisać deklarację lojalności wobec niemieckiej konstytucji i przeciwdziałania ekstremizmowi a także zdać stosowny egzamin państwowy. W 2015 r. mężczyzna miał sfinalizować całą sprawę i stać się obywatelem Niemiec. Niestety.

- reklama -

W czasie ceremonii przekazywania zaświadczenia o nadaniu obywatelstwa, muzułmanin odmówił podania ręki urzędniczce. Kobieta potraktowała incydent bardzo poważnie i wstrzymała wniosek lekarza. Sprawa stała się przedmiotem procesu sądowego. Libańczyk tłumaczył, że jego zachowanie wynikało z pobudek religijnych. Twierdził, że przyrzekł swojej żonie, że nie będzie podawał ręki kobietom.

W 2018 r., w związku z rozwojem sytuacji, zadeklarował, że nie będzie podawał ręki również mężczyznom. Jego tłumaczenia nie przekonały sądu. Po pięciu latach, Federalny Sąd Administracyjny Badenii-Wirtembergii, zgodził się z decyzją urzędników, co oznacza, że libański lekarz stracił prawo do otrzymania niemieckiego obywatelstwa.

Uzasadniając swoje stanowisko, sąd wskazał na “fundamentalistyczne” poglądy Libańczyka, które są sprzeczne z procesem integracji z niemieckim społeczeństwem oraz niezgodność jego zachowania z niemiecką konstytucją.

- reklama -

W tym kontekście posłużył się sąd zapisem o równości kobiet i mężczyzn. Podkreślił też, że uścisk dłoni jest głęboko zakorzenionym w kulturze zachodniej symbolem porozumienia. Lekarzowi przysługuje odwołanie się od wyroku, do sądu federalnego.

Źródło: PolsatNews.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Co planuje WHO?

Odebranie godności człowieka człowiekowi, wprowadzenie zasady "jednego zdrowia", Zielonego Ładu w skali globu i pozbawienie państw ich własnych praw....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx