INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

02:25 | piątek | 21.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Ostre słowa europosła PiS! „Od dawna przypominam, że Unia to nie klub altruistów

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Wczorajsza wypowiedź szefowej KE Ursuli von der Leyen: “Konkluzje Rady Europejskiej nic nie zmieniają, zarówno w prawie, jak i stosowaniu mechanizmu praworządności. (…) Regulacje zaczną działać 1 stycznia” – sprowokowała byłego ministra spraw zagranicznych.

Witold Waszczykowski skomentował ją wpisem na Twitterze: “I koniec iluzji, że instytucje europejskie będą czekały dwa lata na orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE. Od dawna przypominam, że Unia to nie klub altruistów (…)”.

- reklama -

Przypomniał też, że Konkluzje, przyjęte zostały – w jej obecności – przez 27 szefów państw i rządów UE. W tym kontekście, zauważył były minister: “biurokratyczna Komisja nie czuje się zobowiązana żadnymi ustaleniami podjętymi przez demokratycznie wybranych liderów”.

Wcześniej, oświadczenie szefowej KE skomentował na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta: “Przewodnicząca KE nie uznaje konkluzji RE jako źródła prawa, wprost mówi o rozporządzeniu, w którym się nawet przecinek nie zmienił. A tyle było ataków na @SolidarnaPL, że nasze wątpliwości są przesadzone. Wystarczyło kilka dni, by okazało się jak konkluzje ocenia KE…” .

Źródło:DoRzeczy.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

PiS odpiera zarzuty o masowej inwigilacji dziennikarzy, prawników i polityków. Suski: To były niewielkie ilości, nieprzekraczające kilkuset osób w ciągu roku

Opozycja oskarża służby o masową inwigilację przeciwników PiS. Do sprawy odniósł się członek sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x