INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

23:13 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Szokujący projekt w USA! Uczniowie będą mogli wybierać sobie toalety zgodnie z deklarowaną płcią

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Nekropolia narodowa

20 maja 1792 r. Najsłynniejszy cmentarz w Polsce ma powierzchnię porównywalną z powierzchnią Watykanu. Na przestrzeni ponad 200 lat dzielił tragiczne losy Warszawy i jej...

Koniecznie przeczytaj

Zgromadzenie Ogólne Wirginii, przyjęło w 2020 r., dwie uchwały, które wymagają od Departamentu Edukacji tego stanu “opracowania modelowych zasad postępowania z uczniami transpłciowymi w publicznych szkołach podstawowych i średnich”.

Rady szkolne zostały zobowiązane do przyjęcia stosownych regulacji na rok szkolny 2021/22. Propozycję dokumentu, przygotowanego przez specjalistów, edukacyjnych i studentów stanu Wirginia, nazwano: “Modelowe zasady traktowania uczniów transpłciowych w szkołach publicznych w Wirginii”. Zgodnie z zawartymi w nim wskazaniami, np. jeśli nauczyciel nie będzie używał preferowanego przez ucznia “zaimka transpłciowego”, może narazić się na postępowanie dyscyplinarne.

- reklama -

Jeden z jego zapisów brzmi: “Szkoły powinny pomagać uczniom w podejmowaniu decyzji dotyczących “tożsamości płciowej” bez informowania rodziców”. Według nowych zasad, uczniowie, niezależnie od płci, o którą nauczycielowi nie wolno pytać, będą mieli możliwość korzystania z wybranej przez siebie toalety, przebieralni, czy miejsc noclegowych.

Dodano również, że personel szkoły “może być zmuszony” do zgłaszania rodziców, w sytuacji kiedy “nie wspierają twierdzenia dziecka o tożsamości płciowej innej niż płeć w chwili urodzenia”.

Projektowi sprzeciwia się Konferencja katolicka Wirginii uznając, że proponowane w nim zasady “stanowią próbę nie tylko agresywnej ingerencji w prywatność rodzin”, ale mogą też konfliktować je, ustawiając dzieci przeciwko opiekunom, czy rodzicom.

- reklama -

Źródło:DoRzeczy.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Włochy planują dla Ukrainy nową Jałtę

Na Ukrainie leje się krew, a świat zamiast zakończyć wojnę stanowczymi decyzjami wobec Rosji, planuje drugą Jałtę. W roli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x