INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:25 | czwartek | 29.09.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Zaczynają się schody nowej administracji USA. Kłopoty z realizacją priorytetów Joe Bidena

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 września

Najlepsza polska opera

28 września 1865 r. Ognisty mazur i aria o starym zegarze. Ale nie tylko to stanowi o sukcesie najlepszej polskiej opery. Była nośnikiem patriotyzmu. I...

Koniecznie przeczytaj

Uruchomienie pakietu pomocowego dla gospodarki okazało się trudniejsze niż postawienie Donalda Trumpa w stan oskarżenia.

„Joe Biden od początku komunikował, że pakiet pomocowy, nazwany Amerykańskim Planem Ratunkowym, to dla niego absolutny priorytet”, informuje portal Interia.

- reklama -

Teraz Biden staje przed dylematem: wypracować kompromis z republikanami, który oznacza „rozczarowującą ustawę” albo „przepchnąć przez Senat własny plan”. Drugi scenariusz będzie oznaczał jednak fiasko zapowiedzi łączenia Amerykanów i zasypywania podziałów.

Jak komentuje Interia, tylko kompromis z republikanami pozwoli Bidenowi przedstawiać siebie jako prezydenta, który “łączy a nie dzieli”.

Z drugiej strony, okrojony pakiet pomocowy może zostać odebrany jako złamanie innych obietnic wyborczych. Ponadto narazi Bidena na ostrą krytykę lewego skrzydła partii demokratycznej, któremu przewodzi Bernie Sanders.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Ruski agent czy pożyteczny idiota? 

Radek Sikorski od lat pała miłością do dwóch tradycyjnych wrogów Polski: Rosji i Niemiec. Po jego ostatnim twitterowym komentarzu...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx