INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

11:24 | środa | 26.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Białoruski opozycjonista targnął się na życie podczas rozprawy!

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Stepan Łatypow oskarżony o stawianie oporu milicji, organizację nielegalnych manifestacji i posługiwanie się opozycyjną symboliką, próbował popełnić samobójstwo podczas parodii rozprawy sądowej, poinformowała Deutsche Welle.

W czasie posiedzenia sądu, który miał ogłosić wyrok Łatypow wbił sobie w gardło długopis. Opozycjonista stracił natychmiast przytomność, tymczasem milicjanci strzegący metalowej klatki z więźniem nie mogli jej otworzyć z powodu braku klucza.

- reklama -

Według opozycyjnego kanału instagramowego – Nexta, przed targnięciem się na życie, Łatypow wszedł na ławkę i wykrzyczał – Milicja szantażowała mnie, że jeśli nie przyznam się do winy będę torturowany, a potem przyjdzie kolei na rodzinę i sąsiadów.

Jak wyjaśnia Nexta, torturowanie opozycjonistów polega na umieszczeniu w celi z kryminalistami, którzy znęcają się nad więźniami politycznymi.

Niemiecka rozgłośnia przekazała, że nieprzytomnego Łatypowa leżącego na noszach pogotowie odwiozło do więziennego szpitala. Grozi mu wyrok 10 lat pozbawienia wolności.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemcy szantażują USA

Niemcy domagają się, aby pakiet sankcji wobec Rosji nie zawierał działań wymierzonych w sektor energetyczny. Rząd niemiecki jest gotowy...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x