INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

05:15 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Studenci zdejmują portrety Elżbiety II. Powód jest absurdalny!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Studenci Uniwersytetu Oksfordzkiego przegłosowali zdjęcie portretu królowej, twierdząc, że stanowi niedopuszczalny symbol kolonialnej historii – poinformował dziennik.pl za brytyjskim mediami.

Organizacja studencka podjęła uchwałę – Wizerunki monarchini i monarchii brytyjskiej reprezentują najnowszą historię kolonialną, tymczasem patriotyzmu i kolonializmu nie da się rozdzielić.

- reklama -

W zamian zaproponowali aby portret monarchini zastąpił wizerunek innej osoby. Taki sam los czeka obrazy innych członków rodziny królewskiej.

– Celem akcji było stworzenie przyjaznego i neutralnego miejsca dla wszystkich członków, niezależnie od pochodzenia, demografii czy poglądów – powiedział przedstawiciel studentów Matthew Katzman.

Decyzję potępił minister edukacji. Gavin Williamson powiedział – Studenci Uniwersytetu Oksfordzkiego usuwający zdjęcie królowej to po prostu absurd. Ona jest głową państwa i symbolem tego, co jest najlepsze w Wielkiej Brytanii.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx