INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

04:32 | wtorek | 18.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Amerykańscy pediatrzy walczą z polityką gender

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Organizacja American College of Pediatricians (ACPeds) potępiła Amerykańskie Stowarzyszenie Medyczne (AMA) za zalecenie usunięcia znaczników płci z aktów urodzenia dzieci, informuje portal newsmax.com.

W opublikowanym oświadczeniu ACPeds podkreśla – AMA wezwała do usunięcia znaczników płci na metrykach urodzenia twierdząc, że utrwalają pogląd o niezmienności płci.

- reklama -

Według newsmax.com. kontrowersje rozpoczęły się w czerwcu po oświadczeniu AMA – Uznajemy, że każda osoba ma prawo do określenia swojej tożsamości płciowej. Aby chronić prywatność jednostki i zapobiec dyskryminacji, władze USA powinny usunąć oznaczenie płci z aktu urodzenia.

Tymczasem ACPeds podtrzymuje stanowisko, że zalecenie AMA jest sprzeczne z faktami naukowymi.

– Ze względu na genetykę samce różnią się od samic na poziomie komórkowym. Biologiczne różnice płciowe spowodowane genetyką i hormonami powodują istotne różnice fizyczne, poznawcze, emocjonalne i behawioralne między obiema płciami – podkreślają amerykańscy pediatrzy.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

USA i UE nie odłączą Rosji od systemu SWIFT

Jak ujawnił biznesowy dziennik „Handelsblatt”, Waszyngton i Bruksela zrezygnowały z najostrzejszej sankcji finansowej wobec Rosji. Obecnie dyskutują o nałożeniu...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x