INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

15:28 | sobota | 22.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Katastrofa podczas manewrów NATO

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Podczas nocnych ćwiczeń eskadry NATO na Morzu Jońskim doszło do katastrofy śmigłowca. Trwają poszukiwania załogi.

Jak informuje portal Greek Reporter, w środę w nocy uległ katastrofie śmigłowiec NATO. Maszyna uczestniczyła w manewrach wielonarodowej eskadry Sojuszu. Okręty patrolowały akwen Morza Jońskiego na zachód od greckiej wyspy Kefalonia.

Śmigłowiec CH-124 Sea King przeznaczony do zwalczania okrętów podwodnych wystartował z pokładu kanadyjskiej fregaty. Przepadł z radarów we włoskiej przestrzeni powietrznej. Jako prawdopodobne miejsce katastrofy wskazuje się obszar położony około 20 mil morskich od wybrzeży Grecji.

- reklama -

Wg sprzecznych informacji pochodzących ze źródeł greckiego ministerstwa obrony, na pokładzie maszyny znajdowała się załoga licząca od trzech do sześciu osób.

Kanadyjska fregata ze śmigłowcem na pokładzie uczestniczyła w ćwiczeniach 2 Eskadry Morskiej Stałej GrupySzybkiego Reagowania NATO. W jej skład wchodzi do sześciu niszczycieli i fregat z różnych flot narodowych Sojuszu.
Ateny poinformowały, że jak dotychczas nie otrzymały prośby o włączenie się do poszukiwań. Akcję ratowniczą koordynuje Rzym. W akcji poszukiwawczej uczestniczą fregaty tureckiej i włoskiej marynarki wojennej.

CH-124 Sea King to dwusilnikowy, a więc bezpieczny śmigłowiec morski przeznaczony do zwalczania okrętów podwodnych. Prototyp konstrukcja Sikorskiego została oblatana w 1959 r. i skierowana do służby w kanadyjskich siłach powietrznych. Kanadyjska marynarka wojenna wykorzystuje maszynę w wersji pokładowej na swoich okrętach.

- reklama -

Śmigłowiec lata z prędkością 260 km/h i może patrolować w promieniu do tysiąca kilometrów, na maksymalnym pułapie 4 tys. metrów. Jest uzbrojony w 2 torpedy zwalczania okrętów podwodnych, boje hydroakustyczne różnych typów oraz bomby głębinowe. W wersji transportowej zabiera na pokład do 30 żołnierzy piechoty morskiej.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Dwa lata więzienia i ponad 135 tys. złotych kary za „leczenie homoseksualizmu”. Nowe prawo przeszło głosami prawicy

Do dwóch lat więzienia i 135,8 tys. złotych kary przewiduje nowe prawa za leczenie homoseksualizmu. Wysoka kara ma odstraszyć...

Przeczytaj jeszcze to!