INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

09:13 | środa | 29.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niemiecki dziennik „Die Welt” ma nadzieję na wygraną Rafała Trzaskowskiego

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

Niemiecki dziennik „Die Welt”, dość osobliwie skomentował wyniki I tury wyborów prezydenckich w Polsce.

Wyraźnie z nich niezadowolony, stara się „Die Welt” przekonać, że ostatecznie, nowym prezydentem może zostać Rafał Trzaskowski.

- reklama -

Niejednokrotnie krytyczna wobec rządów prawicy, zauważa niemiecka gazeta, piórem jej korespondenta w Polsce, Philippa Fritza, że Trzaskowski byłby zdecydowanie łatwiejszym partnerem dla strony niemieckiej np. w rozmowach dotyczących reparacji wojennych. W opinii dziennikarza, obecny prezydent Warszawy, byłby też przeszkodą dla PiS w „budowaniu IV Rzeczpospolitej”.

Czytelnikom „Die Welt” tłumaczy Fritz, że prezydent Duda jest „zwycięzcą, który nie jest zwycięzcą” a wygrana prawicy jest pozorna. Poparcie blisko 8 mln. wyborców dla Andrzeja Dudy określa „gorzkim wynikiem”.

Niemiecki dziennikarz, pomijając niewygodne dla przesłania tekstu fakty, pisze o spolegliwości prezydenta Dudy wobec PiS, czego wyrazem są podpisywane przez niego ustawy. W jego opinii, tego typu działaniami, prezydent Duda „torował drogę do coraz bardziej autorytarnej polityki tej partii, zaczynając od reformy mediów aż po przebudowę sądownictwa”.

- reklama -

Powtarzając suflowane przez opozycję zarzuty, wyraził swoim tekstem niemiecki publicysta obawy swojego środowiska wobec perspektywy reelekcji Andrzeja Dudy.

Źródło: Die Welt / wPolityce.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemiecka zabawa w sprawiedliwość

Niemcy bawią się w wymierzanie sprawiedliwości swoim zbrodniarzom. Tak, by nie stała im się za duża krzywda. Dobiegł końca proces...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x