INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:49 | czwartek | 23.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Francuska polityka: kotlet ma płeć, a szyderstwo należy ograniczyć do katolików

Czas czytania: 3 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Myślisz Czytelniku, że w polskim Sejmie zasiadają idioci i idiotki, którym sala plenarna pomyliła się ze sceną podrzędnego kabaretu, do którego się tylko nadają? Może być gorzej. Przykładem Francja.

O francuskim „poczuciu humoru” zrobiło się głośno parę lat temu, kiedy skrajnym islamistom skończyła się cierpliwość do „satyrycznego”, skrajnie lewackiego, pisma „Charlie Hebdo”, znanego z obrzydliwych karykatur i obrażania ludzi o innym światopoglądzie aniżeli redakcja. O ile jednak katolicy musieli znosić w milczeniu „satyryczne rysunki”, przedstawiające np. spółkującą Trójcę Świętą, o tyle muzułmanie pokazali, że nie zamierzają tolerować karykatur Mahometa. W 2015 r. skrajni islamiści weszli do redakcji i zastrzelili 12 osób, a 11 ranili. Przez świat przetoczyła się fala solidarności z dziennikarzami tego szmatławca, a jego redakcja zapowiedziała, że pozostanie wierna uprawianemu hejtowi. Francja zaś twardo zadeklarowała, że będzie stała na straży wolności słowa. Wolność kończy się jednak tam, gdzie zaczyna się gejowska „wrażliwość”.

- reklama -

Dała temu wyraz deputowana francuskiej partii EELV Zieloni Sandrine Rousseau, która orzekła wałśnie, że istnieją granice karykatury i humoru, zwłaszcza jeśli dotyczy to osób kolorowych lub LGBT.

Według Sandrine Rousseau, prawo do karykatury nie może mieć „podstawy dyskryminacyjnej”, przy czym szydzenie z katolików czy muzułmanów albo chociażby białych ojców rodzin czy w ogóle tradycyjnej rodziny, nie jest żadną dyskryminacją ani hejtem i jest w pełni dozwolone. Zakazane mają być żarty ze środowisk LGBTQIA+. Występując 31 sierpnia w popularnym programie, Rousseau podzieliła się swoimi przemyśleniami i planami odnośnie wprowadzenie cenzury.

Stwierdziła zatem, że „dyskryminujący humor” (pamiętajmy – tylko dotyczący żartów z LGBT, Murzynów czy kobiet), to próba podtrzymania starej hierarchii społecznej, oczywiście  zmaskulinizowanej i nastawionej na zysk.

- reklama -

Na potrzeby swojej ideologii, Rousseau razem z kilkoma koleżankami ruszyła mózgiem (podobno go posiada) jak cielę ogonem i wymyśliła termin „androcenu”, w którym połączyła krytykę patriarchatu, kolonizacji, rasizmu, kryzysu klimatycznego i dodatkowo przypisała całe zło świata płci męskiej. Nie wiadomo, czy oglądała „Seksmisję”, ale podejście do mężczyzn identyczne jak aktywistki pokazanej tam Ligii. Naprawdę.

Zażarta feministka i przeciwniczka jedzenia mięsa uznała np. grillowanie za „symbol męskości” i „maczyzmu”, co ośmielił się skrytykować komunistyczny deputowany z tej samej koalicji Nupes Fabien Roussel. Ten odpowiedział jej, że ludzie „jedzą mięso według tego, co mają w portfelach, a nie w majtkach” i że nie zamierza dyskutować o „płci kotletów”. Oczywiście Rousseau stała się bohaterką memów i licznych karykatur, co nazwała… „hejtem skrajnej prawicy”. Innymi słowy – ona może szydzić, z jej głupoty już żartować nie można. I wszystko to byłoby śmieszne, gdyby ta polityczna ameba nie zasiadała w parlamencie, a przez to wpływu na życie normalnych ludzi.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
grom52
02.09.2022 13:42

Feminizm jest spowodowany dziką i niekontrolowaną migracją szarych komórek z mózgu do majtek. Biedne istoty !

defender
24.09.2022 20:38

Padlina zabojadzka

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Według Komorowskiego wyborcy lubią być oszukiwani

Wyborcy lubią, jak im się obiecuje. Nawet, jeśli wiadomo od początku, że tych obietnic się w pełni nie zrealizuje....

Przeczytaj jeszcze to!

2
0
Podziel się z nami swoją opiniąx