INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:57 | sobota | 03.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Premier Japonii w Kijowie

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

3 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Z niespodziewaną wizytą do Kijowa przybył dzisiaj rano szef japońskiego rządu Fumio Kiszida. Japońska telewizja NTV pokazała lądowanie samolotu premiera na lotnisku w Jasionce oraz jak premier wsiada na dworcu w Przemyślu do pociągu do Kijowa.

Według komunikatu japońskiego ministerstwa spraw zagranicznych, podczas spotkania z prezydentem Wołodymyrem Załeńskim, Kiszida wystąpi jako najwyższy rangą polityk w Japonii oraz aktualny przewodniczący G-7, czyli grupy najpotężniejszych gospodarek świata. Pełniąc obie te funkcję “zapewni o “solidarności i niewzruszonym poparciu dla Ukrainy” oraz “absolutnie odrzuci” podjętą przez Rosję próbę “jednostronnej zmiany status quo drogą inwazji i siły”.

- reklama -

Sekretny przyjazd Kiszidy nastąpił dosłownie w godziny po jego rozmowach w New Delhi z premierem Indii Narendrą Modi i w trakcie wizyty chińskiego przywódcy Xi Jinpinga w Moskwie. Japonia jest od dziesięcioleci w sporach z Rosją i Chinami a teraz montuje sojusz państw Globalnego Południa dla obrony ustalonego prządku światowego naruszonego przez rosyjskie ambicje imperialne.

Podróż Fumio Kiszidy przez Polskę do Kijowa utrzymywana była w Tokio w głębokiej tajemnicy ze względu na pacyfistyczne ograniczenia japońskiej konstytucji. Kiszida jest pierwszym od zakończenia II wojny światowej liderem Japonii, który przyjechał na tereny objęte wojną.

- reklama -

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

LEWACTWO JEST JAK OŁÓW

A o co chodzi z ołowiem? Istnieje teoria, że na degrengoladę starożytnych Rzymian miał wpływ postęp technologiczny, czyli rezygnacja...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx