INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:14 | piątek | 29.03.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Jak pochować ofiary?

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 marca

Takie są rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie

Uczelnia miała być przeznaczona głównie dla szlachty, ale wbrew intencjom fundatora jej charakter zmienił się szybko ze szlacheckiego na mieszczański.15 marca 1594 Przekładając...

Koniecznie przeczytaj

Nie tylko służby medyczne całej Europy cierpią z powodu deficytu środków ochrony. Identyczne problemy trapią sektor usług pogrzebowych. Niemiecka branża stanęła przed katastrofalną decyzją o wstrzymaniu działalności. Jak pochować ofiary?

Na całym świecie chorują i umierają dziesiątki tysięcy ludzi. Dane z 4 kwietnia są niemniej tragiczne od tych z poprzednich dni. Liczba zarażonych na całym świecie przekroczyła milion. Bilans ofiar śmiertelnych dobija do 60 tysięcy. Jak pochować ofiary?

Tempo nowych zachorowań

Przeraża tempo nowych zachorowań, na przykład w USA, gdzie w krótkim czasie zachorowało 270 tys. osób. W Stanach Zjednoczonych oraz na południu Europy biznes pogrzebowy przestał więc sobie radzić z katastrofalną skalą problemu. Z włoskich i hiszpańskich szpitali zmarłych ewakuują wojskowe konwoje. Wyczerpały się możliwości kostnic i krematoriów w miastach stanowiących największe ogniska zarazy. Władze Madrytu i Barcelony musiały przekształcić sztuczne lodowiska w makabryczne miejsca tymczasowego składowania zwłok.

- reklama -

Zaostrzone przepisy sanitarne uniemożliwiają godne sprawowanie ostatniej posługi. Problem dotyczy europejskiego duchowieństwa różnych wyznań, na czele z katolickim. Główna bolączka usług rytualnych jest taka sama jak służb medycznych. To brak środków ochrony dla pracowników cmentarzy, domów pogrzebowych i krematoriów. Sytuację branży pogarsza przerwanie łańcucha dostaw trumien i innych akcesoriów niezbędnych w ostatniej drodze.
Na przykład w Niemczech sytuacja stała się dramatyczna. Jak informuje „Der Spiegel”, władze Hamburga zamknęły jedno z dwóch miejskich krematoriów. Chodzi przede wszystkim o względy organizacyjne, czyli skoncentrowanie śmiertelnych ofiar epidemii w odizolowanym miejscu. Nie bez znaczenia jest ostrożność. W przypadku zarażenia pracowników jednego zakładu, ich obowiązki przejmie drugie krematorium, znajdujące się w rezerwie.

Pracownicy odmawiają wykonywania obowiązków

Deficyt akcesoriów stał się w Niemczech tak powszechny, że tamtejsze biura pogrzebowe nie mogą już pracować bez zwiększonego importu trumien i worków na zwłoki z Europy Środkowej i Wschodniej.

Cała sytuacja odbija się na psychice pracowników, czemu dał wyraz branżowy związek zawodowy. Wobec stałego niebezpieczeństwa zarażaniem pracownicy, obawiający się bliskich kontraktów z zarażonymi zwłokami, coraz częściej odmawiają wykonywania obowiązków.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kompetentni znajomi ministry obejmują stanowiska

Ledwie zaczęła urzędowanie, a już znajomi polonistki-ministry zdrowia Izabeli Leszczyny złapali awanse. Ale oczywiście ze względu na swoje kwalifikacje...

Przeczytaj jeszcze to!