INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

05:48 | wtorek | 09.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Obowiązkowe maseczki?

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

9 sierpnia

Nie koniec rzezi, nie koniec zbrodni

7 sierpnia 1944 r. Każdy dzień Powstania Warszawskiego to niemieckie zbrodnie. Najgorszy był… pierwszy tydzień, kiedy Niemcy wypełniając rozkaz Hitlera dopuścili się szczególnego bestialstwa względem...

Koniecznie przeczytaj

– Powoli powinniśmy iść w kierunku obowiązkowych maseczek na ulicach, w sklepach, w pracy – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

– Mamy coraz więcej ludzi bezobjawowo zakażonych. I wtedy ta maseczka ma sens. Ona oczywiście jest dla chorych, ale są też chorzy bezobjawowo. Do tej pory mieliśmy jeszcze bardzo mało takich chorych w Polsce, w związku z tym prawdopodobieństwo, że ktoś na ulicy czy na spotkaniu spotka się z osobą zakażoną, było relatywnie nieduże. Teraz jest coraz większe. Weszliśmy w nowy, kolejny etap zakażeń – dodał minister w wywiadzie dla Magazynu TVN.

- reklama -

Szumowski stwierdził także, że wyjazd na Święta i związane z tym spotkania rodzinne są ogromnym ryzykiem. – Mówię to z ogromnym żalem, ale i z dużą odpowiedzialnością: tak, święta w samotności lub tylko z tymi, z którymi mieszkamy na co dzień – mówił minister. Jego zdaniem jednak nie jest obecnie rozważane wprowadzenie „oficjalnego zakazu przemieszczania się”.

Szef resortu zdrowia nie potrafił powiedzieć, kiedy może się zakończyć okres nadzwyczajnych restrykcji związanych z pandemią. – Jest to świeża epidemia. Nie wiemy, czy pogodowe warunki jakkolwiek to zmienią. Nasz czas, czas, jaki biegnie, to czas do szczepionki. Musimy mieć perspektywę tej szczepionki – stwierdził. Wszystko, co można zrobić to sprawić, by w ciągu miesięcy dzielących nas od chwili pojawienia się skutecznego antidotum nie doprowadzić do sytuacji, jaka ma miejsce we Włoszech i sprawnie funkcjonować jako społeczeństwo.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Komu opłaci się remont „Szpiegowa”?

Mieli tam mieszkać uchodźcy. Nic z tego. Miastu się nie opłaci. Ciekawe, komu się opłaci, czyli zagadka „Szpiegowa”. A tyle...

Przeczytaj jeszcze to!