INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

16:24 | poniedziałek | 29.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Nadchodzi przełom w leczeniu chorych na Covid-19. Masz objawy? Dostaniesz lekarstwo, nie szczepionkę!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

To ma być całkowicie nowa metoda leczenia epidemii. Badacze z Oxfordu chcą podać chorym tzw. przeciwciała monoklonalne. Niezwykłość tej metody polega na tym, że jest ona wymierzona w samego wirusa.

Będzie to możliwe dzięki temu, że Brytyjczykom udało się opracować białka skierowane wyłącznie przeciwko Covid-19. To zasadnicza zmiana, dotychczas bowiem badania koncentrowały się na stworzeniu przeciwciał, mających zdolność blokowania przedostawania się wirusa do zdrowych komórek.

- reklama -

– To pierwszy rodzaj leczenia na świecie wykorzystujący białka skierowane konkretnie w SARS-CoV-2. Istnieje wiele istotnych powodów, by sądzić, że będzie ono skuteczne, czyli uratuje życie wielu chorych na COVID-19 – mówi prof. Martin Landray z Uniwersytetu Oksfordzkiego, który współprowadzi badania nad działaniem nowych przeciwciał.

Pierwsze testy mają się rozpocząć już wkrótce. Pacjenci mają otrzymywać przeciwciała przez kilka tygodni. Później ich wyniki zostaną porównane z danymi o chorych, którzy nie zostali poddani nowej metodzie leczenia. W każdej z grup znajdzie się ok. 2 tys. osób.

Źródło: abczdrowie.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Toż to szok!

A tak się starała... Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Donald Tusk podjął już decyzję - Janina...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx