INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

12:28 | piątek | 22.11.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Nierówności społeczne w Niemczech są wciąż znaczne

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 listopada

Jan Kazimierz w słuckim pasie

20 listopada 1648 Chwalcie usta Pannę Marię!Już więcej nie wierzęAni w działa, ni w husarię,W zbroje, ni w pancerze.Za nic wszystkie mi potęgi,Wojsk ogromnych chmura,Za...

Koniecznie przeczytaj

Mimo upływu 30 lat od zjednoczenia Wschodnie Niemcy są nadal upośledzone ekonomicznie i społecznie w porównaniu z dawną RFN.

„Od czasu zjednoczenia przed 30 laty gospodarka b. NRD znacząco wzrosła, ale ciągle jest wiele do zrobienia”. Taki wniosek zawiera coroczny raport rządowy „Bilans niemieckiej jedności-2020”, cytowany przez Deutsche Welle.

- reklama -

Pełnomocnik rządu do spraw Ziem Wschodnich ujawnił, że wskaźniki gospodarcze b. NRD osiągnęły 79 proc. średniego poziomu Niemiec, wzrastając od 1990 r. czterokrotnie. Marco Wanderwitz podkreślił, że poziom życia wschodniej części kraju można teraz porównać z sytuacją niektórych regionów Francji.

Niemniej jednak średni dochód wschodnioniemieckich rodzin to nadal jedynie 88 proc. dochodów uzyskiwanych przez zachodnich Niemców. „Dlatego wciąż nie możemy mówić o pełnej równości ekonomicznej i socjalnej”, przyznał Wanderwitz.

Według pełnomocnika szczególnym niepokojem napawają polityczne skutki nierówności. „Wschodnie Niemcy stały się matecznikiem prawicowego ekstremizmu”, zdefiniował problem.

- reklama -

Natomiast Deutsche Welle komentując coroczny raport, oceniła, że wzrost sympatii nazistowskich na wschodzie kraju został wywołany dyskryminacją na rynku pracy, której doświadczają mieszkańcy b. NRD.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Mega MAGA! Czyli słynne „fight, fight, fight!”

Agenda Kamali Harris była głównie ideologiczna, przesycona rozmaitymi „wokistowskimi” miazmatami, natomiast agenda Trumpa była praktyczna, odwołująca się do codziennych...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx