INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

13:41 | piątek | 22.11.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Berlin wycofuje się z obowiązkowych szczepień

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 listopada

Jan Kazimierz w słuckim pasie

20 listopada 1648 Chwalcie usta Pannę Marię!Już więcej nie wierzęAni w działa, ni w husarię,W zbroje, ni w pancerze.Za nic wszystkie mi potęgi,Wojsk ogromnych chmura,Za...

Koniecznie przeczytaj

Niemiecki rząd rozważa złagodzenie obowiązku szczepień dla wybranych grup zawodowych. Nakaz nie będzie prawdopodobnie obowiązywał od połowy marca. Również brytyjski rząd wycofuje się z obowiązkowego uodpornienia – informuje Deutsche Welle.

– W Niemczech osoby niezaszczepione mogą w zasadzie nadal pracować w szpitalach i placówkach opiekuńczych po 15 marca, dopóki właściwy urząd sanitarny nie podejmie decyzji o zakazie – oświadczył rzecznik ministerstwa zdrowia. Jak wyjaśnił, pod uwagę brane będą wszystkie okoliczności dotyczące każdego przypadku.

- reklama -

Według rozgłośni, od 16 marca wszyscy pracownicy zawodów pielęgniarskich i medycznych muszą być w pełni zaszczepieni lub wykazać się statusem ozdrowieńca. Jedyny wyjątek stanowią przeciwskazania zdrowotne.

Tymczasem sceptycyzm wobec obowiązku szczepień narasta od tygodni. M.in. urzędy sanitarne w Berlinie, Meklemburgii-Pomorzu Przednim i Turyngii już ogłosiły, że nie są w stanie egzekwować prawa.

– Placówki zdrowia szacują, że 5 do 10 proc. zatrudnionych nie może przedłożyć jednoznacznego dowodu szczepienia lub przejścia infekcji – powiedziała wiceprzewodnicząca Federalnego Związku Lekarzy Publicznej Służby Zdrowia (BVÖGD) Elke Bruns-Philipps.

- reklama -

Według niej oznacza to znaczne obciążenie wynikające z konieczności badania każdego przypadku, tymczasem służby sanitarne nie są w stanie poradzić sobie z takim zadaniem.

Ponadto Elke Bruns-Philipps wskazała, że procedura zakazowa jest przewlekła. Władze sanitarne najpierw wyznaczają ostateczny termin złożenia dokumentów dotyczących szczepień, a następnie termin wysłuchania stron.

Aby usprawnić postępowanie, ministerstwo zdrowia chce wprowadzić nowy system raportowania, jednak konsultacje z krajami związkowymi będą długotrwałe.

- reklama -

Z tego powodu Niemiecka Fundacja Ochrony Pacjentów ostrzega przed rygorystycznym egzekwowaniem obowiązku szczepień. Zdaniem dyrektora organizacji Eugena Bryscha, termin 15 marca jest niemożliwy do utrzymania.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Mega MAGA! Czyli słynne „fight, fight, fight!”

Agenda Kamali Harris była głównie ideologiczna, przesycona rozmaitymi „wokistowskimi” miazmatami, natomiast agenda Trumpa była praktyczna, odwołująca się do codziennych...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx