INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

20:53 | wtorek | 22.04.2025

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Rosyjski bank centralny uruchamia nadzwyczajne instrumenty

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 kwietnia

Zbrodnia katyńska – Ostaszków

4 kwietnia 1940 Strzał w potylicę i "pogrzeb" w dole śmierci. Tak sowieci mordowali polską elitę - żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza i policjantów. Przez całe...

Koniecznie przeczytaj

W związku z presją sankcyjną, bank centralny ogłosił środki wsparcia dla rosyjskich banków, obawiających się załamania rynku, informuje portal RBK.

Bank Rosji tymczasowo pozwolił instytucjom kredytowym nie ujawniać negatywnej wyceny papierów wartościowych w bilansach. W związku z tym rosyjskie banki do ​​1 października 2022 r. nie muszą wykazywać strat z tytułu deprecjacji papierów wartościowych. Ponadto instytucje kredytowe będą mogły ogłaszać wartość akcji i obligacji według nowego przelicznika kursów walutowych.

- reklama -

– Bank Rosji będzie monitorował rozwój sytuacji na rynkach i jest gotowy do podjęcia dodatkowych działań w celu utrzymania stabilności finansowej – ogłosił regulator.

Według RBK, już od stycznia rosyjskie banki odnotowują ujemną wycenę dłużnych papierów wartościowych, ponosząc straty w wysokości 250 mld rubli (ponad 3 mld dol.). To więcej niż pierwotnie przewidywał bank centralny. Większość rosyjskich banków nie opublikowała jeszcze głównych sprawozdań finansowych za styczeń.

Wiadomo jednak, że największy detalista – Sbierbank – stanął w obliczu ujemnej rewaluacji netto papierów wartościowych na kwotę 104,1 mld rubli. Z kolei bank WTB zanotował w styczniu gigantyczny spadek zysku. WTB nie opublikował arkusza obrotów, ale z ujawnionych danych wynika, że w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku straty wzrosły o 176 proc.

- reklama -

Dlatego w lutym duże rosyjskie banki zwróciły się do banku centralnego z prośbą o nieuwzględnianie ujemnej przeszacowania wartości papierów wartościowych przy obliczaniu współczynnika wypłacalności. Taki list do regulatora podpisały Rossielchozbank (RSHB), WTB, Gazprombank, Moscow Credit Bank (MCB).

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Aborcyjna bandyterka

W Nowym Jorku aborcjonistka rzuciła się z pięściami i pobiła dziennikarkę będącą działaczką pro life. Z tej okazji genialną...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx