INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:26 | wtorek | 06.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Mossad wykrada sprzęt medyczny na całym świecie

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

6 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Izrael zderzył się z brakiem sprzętu niezbędnego w walce z epidemią. Dlatego rząd wydał polecenie, aby Mossad wykorzystał wszelkie dostępne metody likwidacji deficytu. Izraelski wywiad wykrada i przejmuje produkcję medyczną na całym świecie.

Jak skutecznie walczyć z epidemią, skoro ministrem zdrowia jest 72-letni rabin, który wpadł w histerię po tym, jak zaraził się koronawirusem? Takim pytaniem żył w ubiegłym tygodniu Izrael.

Mimo że Jerozolima jako jedna z pierwszych stolic na świecie wprowadziła narodową samoizolację, sytuacja epidemiczna nie wygląda dobrze. Z oficjalnych danych wynika, że koronawirusem zaraziło się 8,5 tys. Izraelczyków, a 49 zmarło. Dobowy przyrost chorych przekroczył 500 osób, co jest ogromnym niebezpieczeństwem dla ośmiomilionowego kraju.

- reklama -

Sytuacja stała się tak poważna, że wojsko otoczyło kordonem sanitarnym miasto Bene Barak, w którym zaraziło się 35 proc. populacji. To skupisko ultra ortodoksyjnej społeczności, ze względów religijnych szczególnie podatnej na epidemię.

Innym problemem są stosunki etniczne. Ludność arabska tłumnie wychodzi na ulice, gdy izraelska policja aresztuje Palestyńczyków łamiących kwarantannę.
Jednak największym problemem jest deficyt sprzętu medycznego i środków ochronnych. Do respiratorów podłączono 106 krytycznie chorych, w kolejce do aparatury oczekuje 260 zarażonych w stanie ciężkim.

Wobec pogarszającej się sytuacji rząd wydał polecenie, aby wywiad zagraniczny Mossad włączył się w akcję zdobywania brakującego sprzętu. Przy użyciu wszelkich dostępnych metod, a więc również stosowanych w działaniach operacyjnych.

- reklama -

Jak informuje telewizja Al Jazeera, Mossad prowadzi obecnie globalną operację przejmowania sprzętu zakontraktowanego przez innych odbiorców. Od dwóch tygodni wykorzystując kanały operacyjne i sieć agenturalną izraelski wywiad skupuje niezbędne zaopatrzenie oraz buduje bezpieczne szlaki przerzutowe.

Uwieńczeniem wysiłków był poniedziałkowy transport, który wylądował w Tel-Awiwie. Na pokładach 11 samolotów transportowych izraelskich sił powietrznych dotarły miliony masek, kombinezonów oraz setki respiratorów i innych urządzeń niezbędnych w intensywnej terapii.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!