INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

11:51 | wtorek | 18.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Izraelska marynarka wojenna szykuje się do pandemicznego Armagedonu

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Większość dostaw, w tym żywność, dociera do Izraela drogą morską. Wobec tego Jerozolima podjęła decyzję o postawieniu floty w stan gotowości bojowej.

Marynarka wojenna Izraela przygotowuje się do ekstremalnego scenariusza wojny na Morzu Śródziemnym, która może wybuchnąć z powodu pandemii. Ze względu na położenie geograficzne i napięte relacje z arabskimi sąsiadami, gros zaopatrzenia, a przede wszystkim żywnośćtrafia do portów w Hajfie, Aszdod i Eljat. Dodatkowo z powodu pandemii władze zarządziły ścisłą izolację.

Jerozolima odcięła w ten sposób alternatywne drogi lądowej i powietrznej komunikacji. Wobec tego znaczenie dostaw morskich urasta do rangi strategicznego wyzwania bezpieczeństwa narodowego.

- reklama -

Sytuację komplikuje nieprzewidywalny scenariusz rozwoju zarazy w regionie. Państwa arabskie mają niedofinansowaną służbę zdrowia, co wywołuje obawy o niekontrolowany wzrost zachorowań.

Koronawirus zagraża i tak niestabilnej części świata. Wg wywiadu wojskowego AMAN w celu skierowania uwagi społecznej na inne problemy, sąsiednie państwa mogą podjąć antyizraelskie akcje militarne. W związku z tym dowódca marynarki otrzymał rozkaz postawienia floty w stan gotowości bojowej.

Celem jest zbrojna ochrona statków zaopatrzeniowych lub organizacja konwojów. Dlatego wiceadmirał Eli Szarwit podjął decyzję o izolacji załóg wszystkich okrętów oraz oddziałów piechoty morskiej. Marynarze i żołnierze zostali przetestowani na obecność wirusa. Po stwierdzeniu negatywnych wyników, wszystkie jednostki bojowe wyszły w morze, gdzie pozostaną bezterminowo do czasu zmiany rozkazu.

- reklama -

Dla skuteczności ekstremalnych działań na lądzie skoszarowano zapasowy personel. Skompletowano rezerwowe załogi, które przebywają w pełnej izolacji. – Możemy przebywać na morzu tyle, ile będzie potrzeba. Załogi są przeszkolone do długich rejsów, a okręty uzbrojono i zaopatrzono w niezbędną żywność – oświadczył Szarwit.

Izraelska flota (Hejl ha-Jam) jest potęgą w bliskowschodniej części Morza Śródziemnego. Dysponuje jednostkami rakietowymi różnych klas oraz okrętami podwodnymi uzbrojonymi w pociski jądrowe. Specjalną jednostką jest 13 Flotylla. Taki kryptonim nosi elitarny zespół morskich komandosów.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Ustawa albo śmierć! Niedzielski grozi PiS dymisją

Adam Niedzielski ma grozić premierowi złożeniem dymisji. Do zamieszania odniósł się rzecznik rządu. Według dziennikarzy radia RMF minister zdrowia Adam...

Przeczytaj jeszcze to!