INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

00:49 | czwartek | 30.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Izraelska marynarka wojenna szykuje się do pandemicznego Armagedonu

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

30 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

Większość dostaw, w tym żywność, dociera do Izraela drogą morską. Wobec tego Jerozolima podjęła decyzję o postawieniu floty w stan gotowości bojowej.

Marynarka wojenna Izraela przygotowuje się do ekstremalnego scenariusza wojny na Morzu Śródziemnym, która może wybuchnąć z powodu pandemii. Ze względu na położenie geograficzne i napięte relacje z arabskimi sąsiadami, gros zaopatrzenia, a przede wszystkim żywnośćtrafia do portów w Hajfie, Aszdod i Eljat. Dodatkowo z powodu pandemii władze zarządziły ścisłą izolację.

Jerozolima odcięła w ten sposób alternatywne drogi lądowej i powietrznej komunikacji. Wobec tego znaczenie dostaw morskich urasta do rangi strategicznego wyzwania bezpieczeństwa narodowego.

- reklama -

Sytuację komplikuje nieprzewidywalny scenariusz rozwoju zarazy w regionie. Państwa arabskie mają niedofinansowaną służbę zdrowia, co wywołuje obawy o niekontrolowany wzrost zachorowań.

Koronawirus zagraża i tak niestabilnej części świata. Wg wywiadu wojskowego AMAN w celu skierowania uwagi społecznej na inne problemy, sąsiednie państwa mogą podjąć antyizraelskie akcje militarne. W związku z tym dowódca marynarki otrzymał rozkaz postawienia floty w stan gotowości bojowej.

Celem jest zbrojna ochrona statków zaopatrzeniowych lub organizacja konwojów. Dlatego wiceadmirał Eli Szarwit podjął decyzję o izolacji załóg wszystkich okrętów oraz oddziałów piechoty morskiej. Marynarze i żołnierze zostali przetestowani na obecność wirusa. Po stwierdzeniu negatywnych wyników, wszystkie jednostki bojowe wyszły w morze, gdzie pozostaną bezterminowo do czasu zmiany rozkazu.

- reklama -

Dla skuteczności ekstremalnych działań na lądzie skoszarowano zapasowy personel. Skompletowano rezerwowe załogi, które przebywają w pełnej izolacji. – Możemy przebywać na morzu tyle, ile będzie potrzeba. Załogi są przeszkolone do długich rejsów, a okręty uzbrojono i zaopatrzono w niezbędną żywność – oświadczył Szarwit.

Izraelska flota (Hejl ha-Jam) jest potęgą w bliskowschodniej części Morza Śródziemnego. Dysponuje jednostkami rakietowymi różnych klas oraz okrętami podwodnymi uzbrojonymi w pociski jądrowe. Specjalną jednostką jest 13 Flotylla. Taki kryptonim nosi elitarny zespół morskich komandosów.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemiecka zabawa w sprawiedliwość

Niemcy bawią się w wymierzanie sprawiedliwości swoim zbrodniarzom. Tak, by nie stała im się za duża krzywda. Dobiegł końca proces...

Przeczytaj jeszcze to!