INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

13:48 | czwartek | 18.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Masowe protesty przeciwko przepustkom sanitarnym. Na ulice wyszły setki tysięcy ludzi!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 sierpnia

Najpierw była Wanda

18 sierpnia 1906 r. Każdy słyszał o pięknej Krystynie Krahelskiej, żołnierce Armii Krajowej, autorce „Hej, chłopcy, bagnet na broń”, która ciężko ranna pierwszego dnia Powstania,...

Koniecznie przeczytaj

Czwarty weekend z rzędu Francuzi wyszli na ulice protestować przeciwko obowiązkowym przepustkom sanitarnym – poinformowały w sobotę francuskie media. Do demonstracji doszło dzień po kolejnym apelu prezydenta Emmanuela Macrona nawołującym do szczepienia.

Manifestujący nieśli ze sobą flagi republiki oraz transparenty z hasłami “Wolność!”, “Macron, nie chcemy twoich przepustek!”. Z relacji medialnych wynika, że wśród protestujących były też osoby zaszczepione, ale sprzeciwiające się polityce przepustek.

- reklama -

Jak w poprzedni weekend do demonstracji doszło głównie na południu kraju, m.in. w Tulonie, Nicei i Marsylii. W zeszłą sobotę 31 lipca na ulice Francji wyszło co najmniej 204 tys. demonstrujących, przypominają francuskie władze.

Dotychczas przepustka sanitarna, informująca o pełnym zaszczepieniu przeciwko Covid-19 lub posiadaniu negatywnego testu, obowiązywała osoby udające się do miejsc kultury i rozrywki, jednak od poniedziałku wymagana będzie również w kawiarniach, sklepach, na wystawach, w restauracjach i pociągach, ale nie w metrze i transporcie podmiejskim.

Obecnie niemal 66 proc. populacji Francji otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciw Covid-19, a w pełni zaszczepione jest prawie 55 proc.

- reklama -

Rzecznik rządu Gabriel Attal poinformował, że przepustki mają obowiązywać do 15 listopada br. (PAP)

ska/ tebe/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Słynny amerykański inwestor – zarobek jest w więzieniach i psychiatrykach

Patrząc na poczynania najsłynniejszego amerykańskiego inwestora, przyszłość świata nie wygląda ciekawie. Najlepszą inwestycją pieniędzy mają być prywatne więzienia i...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx